Ağustos 28, 2023

XRP Fiyat Tahmini: Balinalar Ayıların Tarafında, Bu Bir Alım Fırsatı Mı?


Balinalar, SEC ve Ripple Labs davasındaki geçici bir açmazın ortasında tekrar harekete geçti. Yargıç Torres’in SEC’in geçici temyiz talebini ve duruşmadaki gecikmeyi onaylamasının ardından XRP fiyatı, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı kararının ardından elde ettiği tüm kazançlardan neredeyse vazgeçti. Trader’lar ve balinalar, çeşitli zaman dilimlerindeki grafik modellerinin zayıf ve türev ticaretinin düşük olması nedeniyle XRP fiyatının daha da düşeceğini tahmin ediyor.

Balinalar XRP Fiyatında Daha Fazla Düşüş Bekliyor

Trader’lar ve balinalar XRP fiyatını 0,50 dolar destek seviyesinin üzerinde bir aralıkta tutuyor. Geçtiğimiz günlerde balinalar, fiyatın temel destek seviyelerini kırmasıyla birlikte 20 milyon doların üzerinde XRP’yi kripto borsalarına taşımıştı.

Whale Alert 28 Ağustos’ta bir balinanın yaklaşık 15 milyon dolar değerinde 28,40 milyon XRP’yi kripto borsası Bitstamp’a aktardığını bildirdi. Ayrıca, kısa süre önce 425 milyon XRP taşıyan balina, bunları yine başka bir cüzdana taşıdı. Balinalar büyük miktarlarda XRP ticareti yaparak XRP’nin tekrar destek seviyesine ulaşmasına neden oluyor.

Bu arada, mahkeme 2024’ün ikinci çeyreğinde bir sonraki duruşmaya hazırlanırken Ripple vs SEC davasındaki yükseliş ivmesi azalıyor. Davalılar CEO Brad Garlinghouse, icra kurulu başkanı Chris Larsen, Ripple Labs ve davacı SEC, ikinci çeyrekte müsait olmadıkları tarihler hakkında hakimi bilgilendirdi.

XRP fiyatı şu anda son 24 saatte %2 düşüşle 0,51 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,515 ve 0,529 dolar. Bununla birlikte, genel fiyat hareketi yatay seyrediyor ve işlem hacmi geçen hafta önemli ölçüde düştü.

XRP fiyatı 0,42 dolara kadar düşebilir. Ancak, analistler bunu bir düşüş fırsatı olarak görüyor ve uzun vadeli alımlara yöneliyor.

Altcoin tüm zaman dilimlerinde çoğunlukla düşüş eğiliminde ve göstergeler başka bir düşüşe işaret ediyor. Fiyat şu anda Bollinger Band sıkışması içinde, ancak 20-MA, 50-MA ve 100-MA’nın altında. Ayrıca, RSI bugün 50’nin altına düştükten sonra aşırı satım bölgesine yaklaşıyor. Böylece, balinalar satmaya devam ederse XRP fiyatı 0,42 dolara düşecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?