Haziran 11, 2024

XRP Fiyat Tahmini: Ayılar Güç Kaybederken 1 Dolar Olasılığı Artıyor!


Topluluk, bir süredir yavaş bir fiyat hareketi kaydeden XRP fiyatı için daha olumlu günler geliyor. Şu an itibarıyla 0,50-0,60 dolardan işlem gören altcoin bir büyüme yaşamış olsa da beklentilerin altında.

Egrag Crypto’ya göre, XRP fiyatı, yeni düşük seviyeler getirebilecek bir ayı geçişinden kaçındı.

Analist, geçtiğimiz ayki bir gönderisinde XRP’nin aylık grafikte bir ayı geçişi bölgesine girdiğini ve bunun düşen fiyat metriklerini gösterdiğini paylaşmıştı. Bu da fiyatın önceki döngüler ve verilerden farklı olabilecek yeni bir oluşuma doğru ilerlediği anlamına geliyor gibi görünüyordu.

8 Nisan 2024 tarihli gönderide kısaca belirttiğim gibi, #XRP ASO göstergesi deneyimli analistleri bile şaşırtıyor. Eşsiz bir desen oluşuyor, muhtemelen ASO’da bir ayı geçişine yol açıyor. Bu oluşum farklı. Yeni bir desenin ipuçlarını veriyor. #XRPArmy, potansiyel bir fayda koşusu için hazırlıklı olun. Bu döngü önceki döngüleri yansıtmayabilir.

Analist, XRP grafiğindeki yeni fiyat gelişmesini doğruladı ve tokenin gerçekten aylık grafik okumalarında ayı geçiş bölgesine yaklaştığını ekledi.

Mevcut Durum: Şaşırtıcı Ayı Geçiş Uyarısı! Duygulara değil, verilere odaklanalım. Aşağıdaki grafik şu anda 275 gün boyunca boğa geçişinden sonra bir ayı geçişi yaşıyor. Önceki döngülerde, 275-273 gün sonra boğa geçişini takiben bir tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) gördük. Ancak, bu sefer farklı olabilir, aksi takdirde Temmuz veya Ağustos 2024’te #ATH veya büyük bir yükseliş yaşamalıyız.

Ticarette ayı geçişi gelişmeleri, adından da anlaşılacağı gibi, bir varlığın fiyatı üzerinde baskı oluşturan ve hareketini daha olumsuz bir şekilde etkileyebilecek unsurlardır. Bir ayı bölgesinde, bir varlığın fiyatı yeni düşük seviyelere düşer, bu da uzun vadede varlığın istikrarını etkileyebilir.

Ancak, son güncellemede uzman, XRP’nin nihayet ayı geçiş bölgesinden saparak tokenin çok yakında önemli bir fiyat etkisiyle yüzleşebileceğini belirtti.

XRP Fiyat Tahmini: 1 Dolar Hayali Gerçekleşiyor mu?

Egrag Crypto’ya göre, XRP ayı geçiş bölgesinden kaçındığı için Ripple yakında bir boğa evresiyle karşılaşabilir. Ancak önce, token mevcut boğa piyasa dalgasına dayanmak için kritik fiyat seviyesi olan 0,75 doları geçmek zorunda.

CoinCodex’e göre, token önümüzdeki haftalarda bir artış yaşayabilir ve fiyatını bir kademe yukarı taşıyabilir.

Bu XRP tahminlerine göre, fiyat 16 Haziran 2024’te 0,584007 dolardan işlem görecek ve bu süreçte %16,92 kazanacak.

CoinCodex, Haziran ayında XRP’de %20’lik bir artış öngörüyor ve tokenin 0,60 dolar fiyat seviyesine ulaşmasına yardımcı olacağını belirtiyor.

“Mevcut XRP fiyat tahminimize göre, XRP fiyatının %20,73 artarak 9 Temmuz 2024’e kadar 0,603067 dolara ulaşması bekleniyor. Teknik göstergelerimize göre mevcut duyarlılık düşüşte, ancak Korku ve Açgözlülük Endeksi 75 (açgözlülük) gösteriyor. XRP, son 30 günde %2,03 fiyat oynaklığı ile 14/30 (47%) yeşil gün kaydetti.”

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?