Şubat 15, 2024

XRP Fiyat Tahmini: Altcoin’i Neler Bekliyor, İşte Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!


XRP, piyasa değerine göre altıncı sırada yer alarak acemi ve deneyimli tüccarlar arasında popülerliğini koruyor. XRP’nin günlük işlem hacmi 1,4 milyar doların üzerinde, bu da artan talebi yansıtıyor.

Ancak, XRP, özellikle 2020’nin sonlarında SEC tarafından açılan ve hala devam eden dava nedeniyle önemli kısa vadeli risklerle karşı karşıya. Ripple ve SEC arasında yakın zamanda bir çözüm bulunamazsa, XRP’nin devam eden boğa piyasasında performansınun olumsuz etkilenmesi olası.

Bunun yanı sıra, diğer rakip altcoin‘ler de XRP’nin sunduğu hizmetleri benimseyerek rekabeti artırıyor. Bu durum, XRP’nin pazar payını etkilemesi mümkün. Bununla birlikte ve gelecekteki performansını da belirlemesi olası.

XRP Yakında Yükseliş Sinyalleri Veriyor

Bitcoin (BTC) son zamanlarda 50.000 doların üzerine çıktı. Bu nedenle, altcoin piyasası da başarılı bir kırılma yaşadı. Ancak, teknik analize göre, XRP fiyatı henüz tam anlamıyla toparlanmış gibi görünmüyor.

Haftalık zaman diliminde, XRP’nin Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50’nin üzerine çıkmaya çalıştığı görülüyor. Bu da boğaların kontrolünü ele almaya başladığını işaret ediyor. Ayrıca, XRP fiyatı haftalık 200 Hareketli Ortalamanın (MA) üzerine çıkmaya çalışıyor. Bu seviye, yaklaşık 55 sentlik bir direnç/destek seviyesine denk geliyor.

XRP fiyatı, makro konsolidasyonun tepe noktasına hızla yaklaşırken, kaçınılmaz bir yükseliş patlamasının ufukta göründüğü belirtiliyor. Altcoin, 94 sent civarındaki direncin üzerinde sürekli olarak kapanışlar yaparsa, muhtemelen boğa döngüsünün parabolik hareketine başlayacaktır. Haftalık Otomatik Fibonacci Uzantısına göre, XRP fiyatının 75 ila 94 sent arasında önemli bir dirençle karşılaşması mümkün.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?