Eylül 30, 2023

XRP Fiyat Analizi: Ripple 0,70 Doları Aşmak İçin Harekete Geçti


XRP fiyatı bir süre önce düşen kanal kırılmasıyla birlikte 200 günlük EMA’daki arz girişini aşmakta zorlandı. Kanal kırılmasını yeniden test etmek için bir adım geri giden fiyat, yeniden test sonrası ivme bulmaya başladı.

Perşembe günü %2,28 oranında ani bir yükseliş kaydeden Ripple, Cuma günü de keskin bir artışla 0,5217 dolardan kapanmadan önce 0,549 dolara ulaştı. XRP fiyatı, 200 günlük EMA’nın üzerine çıkmak için% 2,35’lik bir yükseliş kapanışı veriyor.

XRP yorum

Günlük grafik ise fiyatın bir genel dirence ulaşmak için kırılan trend çizgisinden keskin bir geri dönüş gösteriyor. Bununla birlikte, kısmen başarılı olan kırılma girişimi uzun bir fitil mumuna yol açarak 0,54 dolardaki direnç bölgesini aşmasını engelliyor.

Bununla birlikte, art arda gelen iki yükseliş mumu önceki düşüş eğilimini zayıflatıyor ve genel duyarlılığı artırıyor.Şu anda, XRP fiyatı gün içi %1,05 düşüşle 0,5162 dolardan işlem görüyor ve ayılar EMA’da aktif hale geldikçe küçük bir geri çekilmeyi yansıtıyor.

Boğalar ve ayılar arasında 200 günlük EMA’da devam eden mücadele, gelecekteki fiyat eğilimini belirleyecek. Bu nedenle, hafta sonundaki fiyat hareketi belirleyici bir etkiye sahip olacaktır.

Düşen kanaldaki birden fazla olayda düşüş geçişinden kaçınan MACD ve sinyal çizgileri bir kez daha yeniden ortaya çıkıyor. Yükseliş trendi devam ediyor ve yükseliş histogramları hareket halindeki bir yükseliş trendini göstermek için yükseliyor.

Günlük RSI çizgisi yarı çizginin üzerinde kalıyor ancak daha yüksek fiyat reddi nedeniyle yatay bir eğilim sürdürüyor.

Üst tavandaki arz akışı yoğunlaştıkça, XRP fiyat eğilimi olumlu eğilimi sürdürmek için mücadele ediyor. Son mumun 0,55 dolarlık kırılmayı sağlayamamasıyla birlikte, trendin kırılması mücadelesi devam ediyor.

Fiyat 0,55 dolar seviyesinin üzerinde kapanmayı başarırsa, serbest bırakılan trend momentumu yeni bir ralliyi tetikleyecektir. Bu kırılmayla birlikte, altcoin birkaç hafta içinde 0,60 ve 0,70 dolar gibi kayıp seviyeleri geri kazanabilir. Ancak 200 günlük EMA’yı aşma denemesi başarısız olursa 0,5 dolar yeniden test edilecektir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?