Ocak 6, 2024

XRP Fiyat Analizi: İşte Yatırımcıları Endişelendiren Formasyonun Detayları!

Popüler altcoin XRP ‘nin kısa vadeli grafiklerinde, yatırımcıları endişenedirecek bir teknik formasyon ortaya çıktı. Basit hareketli ortalama (SMA) 50, her iki fiyat grafiği için de basit hareketli ortalama (SMA) 200’ün altından geçerek, kısa vadeli fiyat düşüşünün daha sürdürülebilir bir düşüş trendine dönüşebileceğini gösteren bir düşüş göstergesi olan “ölüm kesişmesini” doğruladı.

Bitcoin spot ETF‘nin reddedilmesi söylentilerinin piyasayı endişlendirmesinin ardından 2024’ün ilk haftasında XRP için görülen sert fiyat düşüşü göz önüne alındığında, ölüm çaprazının ayılar için tam zamanında geldiği söylenebilir.

XRP fiyat grafiği

Kripto piyasası 3 Ocak’ta sert bir düşüş yaşarken XRP hızla yaklaşık 0,61 dolardan iki ayın en düşük seviyesi olan 0,50 dolara geriledi. Altıncı en büyük kripto para birimi daha sonra günlük MA 50 ve 200’ün altında sırasıyla 0,619 ve 0,579 dolarlık tekliflerle karşılaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada, XRP son 24 saatte %2,02 düşüşle 0,566 dolara geriledi. TradingView verilerine göre XRP, 2024’teki ilk kırmızı haftasını %8 düşüşle kapatmaya hazırlanıyor olabilir.

Bu Neden Endişe Verici Değil?

Bazı uzmanlar ölüm kesişiminin güvenilmez bir gösterge olduğunu düşünüyor. Çünkü geriye dönük hareketli ortalamalara dayanıyor, fiyatları geciktiriyor ve aykırı bir sinyal olduğu kanıtlandı. Teoride bir ölüm kesişmesi daha derin bir satış öngörürken, tarihsel veriler çoğu XRP ölüm kesişmesinin büyük veya ara piyasa diplerini işaretlediğini göstermektedir.

Bunun nedeni, ölüm kesişmelerinin hızlı bir düşüşten sonra meydana gelmesi ve dolayısıyla bağımsız belirteçler olarak güvenilmez olması olabilir. Çaprazlama gerçekleştiğinde piyasa aşırı satılmış olabilir. Piyasanın geri dönmesi durumunda, boğaların 28 Aralık’taki 0,658 dolarlık en yüksek seviyeyi geçmesi gerekiyor. Düşüşler devam ederse, XRP fiyatı 3 Ocak’taki 0,50 dolarlık en düşük seviyeye geri dönebilir.

Kaynak : u.today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?