Şubat 3, 2024

XRP Fiyat Analizi: Bu Tarihte 1000x Ralli Yapabilir, İşte Nedeni ve Beklenen Tarih!

XRP 2023 yılında güçlü bir başlangıç yaptı ve 0,3 doların seviyelerinden 0,43 dolar seviyelerine yükseldi. 2024 yılında ise %20’nin üzerinde önemli bir düşüş yaşandı. Ancak araştırmalar, düşüş eğiliminden yükseliş eğilimine potansiyel bir geçiş olduğunu gösteriyor.

Koşullar Sağlanırsa XRP Fiyatı 771 Dolara Ulaşacak mı?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP’nin 771 dolara ulaşma potansiyeli, Athey ve Mitchnick araştırma hesaplayıcısı tarafından yapılan analize dayanmaktadır. Bu hesaplama, Archax CEO’su Graham Rodford tarafından öngörüldüğü üzere, XRP’nin öngörülen 50 trilyon dolarlık XRPL (XRP Ledger) hacminin %20’sini yakaladığı yükseliş senaryosuna dayanmaktadır.

Graham Rodford’un projeksiyonu, 2025’in 4. çeyreğine kadar XRP Ledger’ın 50 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir hacmi işleyebileceğini öne sürüyor. Bu hedef, blockchain teknolojisinin giderek artan kurumsal benimsenmesi ve gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmesi eğiliminin artmasıyla desteklenmektedir.

XRP’nin öngörülen bu hacmin önemli bir kısmını yakalaması, kripto para biriminin benimsenmesini ve talebini önemli ölçüde artıracaktır. Athey ve Mitchnick araştırma hesaplayıcısı daha sonra bu koşullar altında XRP’nin potansiyel fiyat artışını tahmin etmek için kullanılmıştır.

XRP’nin Potansiyel Fiyatının Hesaplanması

Hesaplamada dikkate alınan temel parametreler arasında XRP’nin 50 trilyon dolarlık hacmin %20’sini, yani 10 trilyon doları yakaladığı varsayımı yer almaktadır. Bu, XRP’nin mevcut ortalama günlük hacmi olan 1,2 milyar dolardan %8.233’lük olağanüstü bir artışı temsil etmektedir.

İşlemlerin sıklığı, XRP’nin iki yıl içinde ulaşması öngörülen değer deposu ve dolaşımdaki arz (Aralık 2025 itibariyle 58,8 milyar token olarak öngörülmektedir) gibi faktörler dikkate alınmıştır.

Gelecekteki nakit akışlarının bugünkü değerlerine dönüştürülme oranı, standart bir varsayılan oran olan %5 olarak belirlenmiştir. Bu girdilere dayanarak Athey ve Mitchnick hesaplayıcısı, 10 trilyon dolarlık bir hacimde XRP’nin potansiyel fiyatı olarak 771,70 dolarlık spekülatif bir tahmine ulaştı. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, altcoin şu anda 0,5072 dolardan işlem görüyor.

Bu 771 dolarlık fiyatın tamamen spekülasyon olduğunu ve bu seviyeye ulaşmak için %151,911’lik muazzam bir artışa ihtiyaç duyulacağını belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, şu an itibariyle bu değerlendirme sadece bir tahmin olduğunu belirtmek gerekir.

Kripto para borsası PrimeXBT komisyon indirimli ve hoş geldin hediyeli hesap açmak için tıklayın.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?