Şubat 28, 2024

XRP Fiyat Analizi: Yatırımcılar Dikkat, Altcoin Mart Ayında 1 Dolarlık Kırılmanın İpuçlarını Veriyor!

XRP fiyatı güçlü bir direnç trend çizgisinin kırılmasının ardından, 0,55 dolar işaretinin yakınında durgunlaşarak bir konsolidasyon aralığı sundu. Kripto piyasasındaki son yükselişin ortasında, 2 Trilyon dolar piyasa değerini geçtiği ve dokuz Bitcoin ETF’si 2 Milyar dolar işlem hacmini geçtiği için, boğalar resmen geri döndü.

XRP fiyat hareketinin bir tersine dönüş işareti sergilemesindeki gecikti. Ancak bir gecede %6,39’luk bir sıçrama gerçekleştiren Ripple, yatırımcıların XRP fiyat tahminini 1 dolar dönüm noktasına taşımasıyla birlikte bir toparlanma rallisine doğru ilerliyor.

XRP Yükseliş Trendini 1 Dolara Çıkaracak mı?

XRP fiyat grafiği nihayet momentumda bir artışa tanık oldu. Öte yandan trendin tersine dönme beklentisi de hızla artıyor. Ripple rallisinin 0,54 dolarlık destek bölgesinin geri kalanını başarıyla tamamlamasıyla, tersine dönüş rallisi keskin bir sıçramayı ateşliyor.

xrp fiyat analizi

Altcoin fiyatı son beş günde %10’luk bir sıçrama yaptı. Şu anda, altcoinin mevcut piyasa fiyatı 0,5785 dolar seviyesinde bulunuyor. Fiyat hareketine göre, bölgenin üzerindeki yükselişin tersine dönmesi, bir sonraki seviyeye 0,65 dolardan potansiyel bir sıçrama sağlıyor.

SEC Vs. Ripple Davası

BTC-spot ETF piyasasındaki güncellemeler, XRP-spot ETF ile ilgili spekülasyonlar da dahil olmak üzere yaygın bir kripto rallisine yol açarak piyasayı daha da karıştırdı. Bu arka planın ortasında, SEC vs Ripple davasında yatırımcıları doğrudan etkileyecek önemli bir gelişme yaşanmadı.

SEC’in izinsiz XRP satışları ve menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle Ripple’a karşı bir ceza için argümanlarını sunması gereken kritik tarih 13 Mart 2024. Ripple’ın yanıtının 12 Nisan’a kadar verilmesi ve belirli ABD’li yatırımcılara yapılan satışlara dayalı potansiyel para cezalarının verilmesi gerekiyor. Yargıç Torres karar vermeden önce XRP gelirlerini değerlendirecek.

XRP Fiyatı Daha Uzun Bir Yükselişe Tanık Olacak mı?

Devam eden tersine dönüş, gün içi %1,17’lik düşüş nedeniyle hakimiyetini sürdürmekte zorlanırken, altcoin fiyatı iki önemli bölge arasında. Alıcıların 0,65 dolar direncine meydan okuma olasılığının yüksek olmasıyla, altcoin uzun süreli bir boğa koşusu bulabilir.

Ayrıca, toparlanan piyasa ve önümüzdeki aylarda SEC-Ripple Davasındaki potansiyel bir gelişmenin bir sonraki boğa koşusunu körüklemesi olası. Böyle bir durumda, Ripple piyasa fiyatının uzun zamandır beklenen 1 dolar kilometre taşına ulaşması muhtemel.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?