Mart 29, 2024

XRP Fiyat Analizi: Altcoin Kritik Seviyenin Altına İnebilir Mi, İşte Olası Senaryolar!


Geçtiğimiz hafta, Ripple’ın XRP coin’i önemli bir dirençle karşı karşıya kaldı. Mart ayının ortasındaki yükselişten bu yana, Ripple Labs’ın yerel tokenı hızla düşerek, güncel bilgilere göre 0,6272 dolar seviyesine geriledi. Uzmanlar, XRP’nin bu ay içinde 0,73 dolar seviyesinin ötesine geçerek muhteşem bir Nisan ayı geçirebileceğine dair umutlarını dile getiriyorlar.

Ancak, XRP’nin son dönemdeki zorlu mücadelesi kaygı verici. Varlık, mevcut hızla devam ederse Nisan ayına 0,60 doların altında bir seviyede başlayabilir.

Ripple Labs’a karşı SEC’in aldığı son karar, XRP için yeni bir gelişme rotası belirledi. Regülatör, XRP topluluğu içinde birçok analist ve yatırımcı tarafından “sömürücü” olarak nitelendirilen davalarında Ripple’dan 2 milyar dolarlık bir ceza talep ediyor. Dahası, bazı XRP hayranları, SEC’in bu adımının varlık için bir düşüşü tetikleyebileceğine inanıyorlar.

XRP 0,60 Doların Altına Düşecek mi?

XRP’nin 0,60 doların altına düşüp düşmeyeceği sorusu, kripto para biriminin mevcut direnç seviyelerini aşma konusunda tamamen spekülatiftir. 14 Mart’tan bu yana, XRP Kasım 2023’ten bu yana ilk kez 0,70 doları aştıktan sonra 0,66 dolara kadar yükseldi. Ancak son 24 saatteki işlem hacmi %10 düşüş gösterdi. Eğer XRP’ye olan ilgi azalmaya devam ederse, bu sadece varlık için olumsuz bir sinyal olabilir.

XRP’nin mevcut durumda 0,60 doların altına düşmesi oldukça sert bir düşüş olacaktır. Bu seviyenin altına inmesi için, XRP’nin karşılaşacağı olağanüstü bir durum gerekecektir. Ripple’ın yerel kripto para birimi, Bitcoin Yarılanması gibi kripto piyasasını hareketlendiren etkinliklerde bile zaten zorlanıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, yakın gelecekte bir pompa gerekebilir. Mart ayında yaşanan dalgalanmanın benzerini tekrar görmek mümkün ve altcoin‘in, yarılanma öncesinde maksimum kazanç sağlamak için yükselmeye meyilli olduğu düşünülüyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?