Şubat 5, 2024

XRP Destekli Bu Altcoin %52 Fırladı! İşte Nedeni


Son güncellenme : 05.02.2024 - 17:10

Kripto para dünyasındaki dinamik değişimler, Ripple destekli Flare (FLR) tokenı bir kez daha radarımıza taşıdı. Geçtiğimiz hafta yaşanan olağanüstü bir yükselişle birlikte, FLR %52 oranında değer kazanarak yatırımcılarını sevindirdi.

FLR arzının önemli bir kısmı (%15) Aralık 2020’deki bir airdrop olarak XRP sahiplerine dağıtılmıştı. Son yaşanan değer artışıyla birlikte, Flare’in piyasa değeri ilk kez 1 milyar doları aşarak dikkat çekti. Bu yükselişin arkasındaki etmenlerden biri, Flare ağının üzerindeki ilginin artması ve kripto yatırımcıları arasında altcoin’lere olan talebin genişlemesi olarak gösterilebilir.

Flare’in başarısındaki bir diğer önemli faktör ise teknoloji devi Google’ın yaklaşık üç hafta önce Flare ile bir işbirliği başlatmış olması. Bu ortaklığın özü, Flare ağının ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini artırmak için Google Cloud’un altyapısından yararlanmakta yatıyor. Google, veri depolama ve bilgi işlem kaynakları sağlayarak Flare’in işlemleri daha hızlı işlemesini ve daha fazla kullanıcıyı yönetmesini sağlayacak. Bu işbirliği, Flare Network’ün daha geniş çapta benimsenmesi ve ana akım erişilebilirliği açısından önemli bir potansiyel barındırıyor.

Ayrıca, DeFi (Merkezi Olmayan Finans) ekosistemiyle bağlantılı olarak yapılan on-chain veriler, Flare Network’teki kilitli varlıkların toplam değerinin Ekim ayından bu yana en yüksek seviyesi olan 7 milyon doların üzerine çıktığını gösteriyor. Bu durum, Flare Network’ün DeFi ekosistemindeki önemli başarısını yansıtmaktadır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Flare’in değer kazanması ve geniş kapsamlı ilgi, önümüzdeki aylarda platformun daha fazla sermaye çekmesine ve geliştirici yeteneklerini artırmasına potansiyel olarak katkıda bulunabilir. Altcoin dünyasındaki bu dinamik gelişmeler, yatırımcıları ve meraklıları Flare’in geleceğine dair daha fazla bilgi arayışına yönlendirebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?