XRP Davası Kritik Gelişme: SEC, Ripple’ı XRP’nin Durumu Hakkında Bilgilendirmediğini Kabul Mü Etti?

0

XRP davasındaki son gelişme, nihai kararın gerekçesi olabilir. Ripple’ın son mahkeme dosyasına eklenmiş ve keşif sürecinin bir parçası olan SEC’e karşı ilk kabul talebi (No.99), dava için bugüne kadarki en kritik bilgileri ortaya çıkardı. Belge, SEC’in dava açılana kadar XRP’nin menkul kıymet olduğu konusunda hiçbir üçüncü tarafa bilgi vermediğini doğruluyor. Bu bilgi artık davada resmi bir itiraf olarak kabul edildi.

“99 numaralı Kabul Talebi: Bu işlemin başlatılmasından önce, yukarıdaki 99 numaralı Talepte açıklanan üçüncü şahısların sorgularına yanıt olarak, SEC’in XRP’yi bir menkul kıymet olarak değerlendirdiğini hiçbir zaman üçüncü bir tarafa bildirmediğini kabul edin.”

Yanıt: Yukarıdaki tüm itirazlara tabii olarak Komisyon(SEC), bu davanın açılmasından önce bazı üçüncü tarafların; XRP’nin yasal statüsü hakkında bilgi aldığını kabul ediyor.

Bununla birlikte, [talebe] yanıt olarak; Komisyon [konu hakkında] şu veya bu şekilde bir görüş belirtmedi.”

Yeni Bilgiler Hinman’ın Tanıklığını Çürüttü

SEC’in kabulü, Hinman’ın; Ripple’a satışları bir menkul kıymet olarak gördüğü için XRP satmayı bırakmasını tavsiye ettiğini belirttiği ifade ifadesiyle çelişiyor. Hinman, 2018 konuşması bağlamında yozlaşmış eylemleriyle ilgili spekülasyonlar nedeniyle zaten bir uçurumun eşiğindeydi. Bu son açıklama ile Hinman, nihai kararla SEC’den daha fazla kayıp yaşayabilir.

Son zamanlarda viral olan bir makale, Hinman’ın tartışmalı 2018 konuşması hakkında rahatsız bilgileri ortaya çıkardı. Makele, Hinman’ın 2018 konuşması sırasındaki ETH yorumlarının titizlikle planlandığını ve bu yorumların da daha sonra Ether’in bugüne kadarki yüzde 600 fiyat artışında rol oynadığını iddia ediyor.

Geçen ayın sonunda, XRP davasında mahkeme hem Slack hem de DPP anlaşmazlıklarında Mühür Hareketi’ni(bir belgenin bir kısmının veya tamamının kamuya açık olmamasını emretmek anlamına gelir) kabul edildi. Bu hamlenin ardından Hinman’ın ifadesinin mühürlenmesiyle ilgili sorular gündeme gelmişti. Söylentiler havada uçuştu ve bazıları mühürlü verilerin Hinman’ın fiyat artışını planladığı ve kumpas kurduğu konusunda kanıt içerdiğini iddia etti. Ayrıca, Hinman’ın ETH’ye cömertçe yatırım yapmak için konuşmasını planlamadan önce, seçkin Ethereum Vakfı yetkilileri ve özel piyasa katılımcılarına danıştığı bildiriliyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın