Mart 19, 2024

XRP Coin’in İşlem Hacmi Piyasa Çöküşünün Ortasında %125 Fırladı: İşte Fiyatın Tepkisi!

Kripto piyasası büyük bir düşüş yaşarken, XRP coin ‘in işlem hacmi %125 oranında arttı. CoinGecko verilerine göre, XRP’nin 24 saatlik işlem hacmi %138 yükselerek 3,96 milyar dolara ulaştı. Bu artış, diğer büyük dijital varlıkların fiyatlarında ciddi düşüşlerin yaşandığı bir dönemde geldi. Bu nedenle kripto piyasası için önemli bir zamanda oldu. Bu ani yükseliş, hem yatırımcıların hem de analistlerin dikkatini çekti.

XRP’nin işlem hacmindeki bu artışın kesin nedeni bilinmiyor. Ancak, çeşitli faktörlere bağlanması mümkün. Yatırımcılar, muhtemel bir toparlanma beklentisiyle düşük fiyatlardan faydalanmak için stratejik bir hamle yapmış olabilirler. Ayrıca, artan aktivitenin, piyasa genelinde bir düşüş olsa bile XRP’ye olan ilginin arttığını göstermesi mümkün. Bu durumun, XRP’nin gelecekteki hareketleri hakkında piyasada daha fazla belirsizlik yaratması olası.

XRP Fiyatı Altın Kesişim Oluşumunun Ardından Beklenmedik Bir Dönüş Yaptı

XRP kısa süre önce yılın ilk altın çapraz formasyonunu yayınlayarak hem yatırımcılar hem de analistler arasında merak ve spekülasyon uyandırdı. Altın kesişme, 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasıyla karakterize edilen bir teknik analiz formasyonudur. Ek olarak, genellikle potansiyel bir yükseliş eğilimini gösteren bir yükseliş sinyali olarak görülür.

xrp coin fiyat analizi

Ancak, altın kesişim formasyonu etrafında artan iyimserliğe rağmen, XRP’nin fiyat eğilimi beklenmedik bir dönüş yaşadı. Bu bağlamda kripto para birimi kısa sürede önemli bir değer kaybına tanık oldu. XRP coin’in fiyatı Salı günü erken saatlerde dramatik bir düşüş yaşayarak 0,648 dolardan 0,571 dolara geriledi. Bir önceki gün XRP, 0,669 dolar ile en yüksek seviyesini görmüş, böylece iki günlük bir fiyat artışıyla sonuçlanmıştı. Bu ani değişiklik, piyasada hala belirsizliklerin olduğunu gösteriyor ve yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Bu haber yazıldığı sırada, XRP coin son 24 saatte %4,59 düşüşle 0,582 dolara geriledi. Ancak ilk 10 kripto para birimi arasında daha düşük kayıplar kaydetti. Yatırımcılar ve trader’lar XRP’nin piyasadaki belirsizlikler karşısında nasıl bir yol izleyeceğini yakından takip ediyor. Potansiyel olarak, fiyat zayıflığının ilk göstergesi, günlük 200 hareketli ortalamanın altında 0,57 dolarda bir kırılma olacaktır.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?