Mayıs 24, 2024

XRP Coin’de Bu Metrikler %108 Arttı: İşte Fiyatın Tepkisi!


Kayda değer bir gelişme olarak XRP coin, kripto para piyasasında 400 milyon dolarlık geniş çaplı bir satışın ortasında işlem hacminde %108’lik şaşırtıcı bir artış yaşadı.

CoinGecko’dan alınan veriler, XRP’nin işlem hacminin bir önceki güne kıyasla iki katından fazla artarak %108 oranında yükseldiğini gösteriyor. İşlem hacmindeki bu artış, yatırımcıların hem kripto piyasasındaki hem de dışındaki haberlerin karışımına tepki göstermesiyle, dijital varlık alanında kritik bir dönemde gerçekleşti.

Geçtiğimiz 24 saat, kripto piyasası için kayda değer gelişmelere sahne oldu. Çok sayıda spekülasyonun ardından, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sekiz spot Ethereum ETF’sinin borsalarda listelenmesini onayladı.

Ayrıca, Coinbase New York’ta XRP ticaretini yeniden açarak XRP topluluğunu sevindirdi. Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, New York’taki müşterilerin tekrar kripto borsasında XRP ticareti yapabileceğini açıkladı. Grewal, sosyal medya gönderisinde “Coinbase’de XRP ticareti NY’da tekrar kullanılabilir. Sizi duyduk ve eyalet ile güçlü bir ortaklık içinde çalıştık. Ve şimdi söz verilebilir – geri döndük.” ifadelerini kullandı. Coinbase’in, Binance’den sonra XRP hacimlerine en fazla katkıda bulunan kripto borsası olduğu göz önüne alındığında, bu haber büyük önem taşıyor.

XRP Coin Fiyat Analizi

Ancak, kripto piyasası son haberlere beklenmedik bir tepki verdi ve yaklaşık 400 milyon dolarlık kripto likidasyonu ile bir satış yaşandı. Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra XRP gibi diğer bazı kripto para birimlerinin de fiyatı düştü. CoinGecko verilerine göre, bu haber yazıldığı sırada XRP, son 24 saatte %0,32 düşüşle 0,526 dolara geriledi. Aynı zaman diliminde XRP‘nin işlem hacmi %104 artarak 2,316 milyar dolara ulaştı.

Artan işlem hacmiyle birlikte, XRP’nin fiyatı daha geniş piyasa gerilemesi karşısında nispeten istikrarlı kaldı. Birçok kripto para birimi önemli fiyat düşüşleri yaşarken, XRP daha az kayıp göstererek güçlü destek seviyelerine ve yatırımcı güvenine işaret etti.

Piyasa hem iç hem de dış etkilere tepki verirken, XRP’nin performansı önümüzdeki günlerde trader’lar ve yatırımcılar tarafından yakından izlenecek. Bu dikkat, XRP’nin piyasadaki mevcut dinamikler ve potansiyel gelecekteki hareketler hakkında önemli bir gösterge olmasını sağlayacak.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?