Ocak 22, 2021

XRP, BTC’ye Karşı %5 Değer Kazandı! Bu Gelişmenin Arkasında Ne Var?


Ripple’ın XRP’si, birkaç haftalık bir çöküşten sonra iyileşiyor gibi görünüyor. Perşembe günü token, Bitcoin satışına rağmen neredeyse %6 oranında değer kazanmayı başardı.

Kripto para fintech girişimi Ripple (XRP) için, 2021 iyi başlamadı. Kripto para sadece keskin bir şekilde düşmekle kalmadı, aynı zamanda dijital varlıkların piyasa değerine göre sıralamasında beşinci sıraya geriledi.

Bununla birlikte, XRP destekçileri, ABD Başkanı Joe Biden’in Para Denetim Birimi (OCC) başkanlığı için Michael Barr’ı aday göstermesiyle nihayet iyileşme ümidi içine girdi. Eski bir ABD Hazine yetkilisi olan Barr, daha önce Ripple’ın danışmanıydı. Dahası, kripto para birimlerinin nasıl çalıştığını anlayan bir kişi olarak biliniyor. 2016 yılında, bankacılık hizmetlerinin genel halk için nasıl daha erişilebilir hale getirilebileceğini anlattığı Bitcoin hakkında bir makale yazarak kripto sektöründe adından söz ettirmişti. Ripple’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yakın zamanda yaşadığı sorunlar bağlamında, atanması şaşırtıcı olmayan bir şekilde iyi haber olarak görüldü.

Ripple Labs Inc., son dönemde onu rahatsız eden olumsuz durumdan uzaklaşmaya çalışıyor. Şirketin resmi blogundaki son yazıda, geçtiğimiz 12 ayda sektördeki konumunu büyük ölçüde güçlendirebildiğini, ancak ABD’deki ve küresel düzeydeki katı düzenlemelerin önemli bir sorun olmaya devam ettiği dile getirildi. Ripple’ın hukuk danışmanı Stuart Alderoti’ye göre, kripto para birimi endüstrisinin düzenlenmesi Biden yönetimi için bir öncelik olacak. Alderoti “Doğru bir şekilde dile getirilen ve uygulanan, düşünceli ve yetkin düzenleme, oyun alanını düzleştirmeye yardımcı olacak, inovasyonu ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimlerinin büyük dağıtımını teşvik edecek” dedi.

Tüm iyileşme belirtileri ortada. XRP, Bitcoin karşısında, üst üste dördüncü gündür değer kazanıyor. XRP üç hafta önce dibe vurdu ve o zamandan beri yaklaşık %39 değer kazandı. XRP, şirketin SEC ile olan sorunlarını yetkin bir şekilde çözmesi durumunda gerçekleşecek olan daha fazla büyüme için büyük bir potansiyele sahip. Genel olarak, kripto para bir satış dalgasının ardından konsolidasyon aşamasına giriyor gibi görünüyor. Ripple’ın yasal düzenlemelere her zamankinden daha fazla ihtiyacı var diyebiliriz. Biden’ın bu konuda yapacakları merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?