Şubat 29, 2024

XRP Boğa Koşuşunda Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Tekrar Ulaşabilir Mi: Analist Açıkladı!

Kripto camiasının önde gelen isimlerinden biri, XRP coin’in altı yıllık tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,84 dolarlık zirveyi yeniden elde etme konusundaki düşüncelerini dile getirdi.

Discover Crypto kanalının sunucusu olan Joshua Jake, son zamanlarda X platformunda yayınlanan bir makalede bu konuya değindi. Jake, XRP’nin gelişen boğa piyasasında 2018 ATH’sini yeniden elde etmenin oldukça zor bir hedef olabileceğine inanıyor.

XRP Bu Boğa Koşusunda Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir mi?

Jake’in düşünceleri, Bitcoin‘in daha geniş kripto piyasasına geniş kapsamlı etkileri olan %20’lik önemli bir ralli ile 2021 zirvesini aşmaya yönelik son şok edici atılımın ortasında geldi.

Özellikle BTC, son 24 saat içinde 64 bin doları aşarak yeni bir kilometre taşını geride bıraktı. Bu yeni eşik, varlığı yeni bir rekor kırmaktan %6’lık bir ralli uzaklığına yerleştiriyor.

BNB, Solana (SOL) ve Cardano (ADA) gibi önde gelen altcoinler, benzer çift haneli büyüme oranlarına sahip olarak Bitcoin’in yükselişini yansıttı. Bu arada XRP, daha az karşılaştırılabilir yüzdelik büyüme oranları ile oldukça yavaş bir şekilde geride kalmış görünüyor.

XRP’nin durağan performansı, özellikle Bitcoin’in yükselişinin ardından 2021’de yeni zirvelere ulaşamaması göz önüne alındığında, 2018’deki 3,84 dolarlık seviyeye geri dönme yeteneği hakkındaki tartışmaları yeniden canlandırdı. Şimdi ise, varlık Bitcoin’in rallisinden önemli bir şekilde geride kalıyor gibi görünüyor.

LINK ve MATIC, XRP’yi Geride Bırakacak

XRP, altıncı en önde gelen varlık olarak kalmaya devam ederken, Joshua Jake bu boğa koşusunda rekabetin onun yerini alacağını iddia etti.

Jake’e göre, altcoin‘in gerisinde en az altı adım bulunan rakiplerinden Chainlink (LINK) ve Polygon (MATIC) gibi varlıkların, XRP’nin yerini alarak pazar payı kazanacağına inanılıyor.

Özellikle, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, LINK ve MATIC son 30 gün içinde sırasıyla %37 ve %32’lik rallilere tanık olmuşken, XRP aynı dönemde yalnızca %13’lük bir yükseliş kaydetmiş.

Jake, XRP’ye olan inançların yanlış olmadığını vurguladı, ancak son altı yılda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamamanın önemli bir gerileme olduğunu belirtti. Ne var ki, Jake hala XRP’nin bu döngüde başarıya ulaşacağına tam olarak inanmıyor.

Sonuç olarak, Jake, XRP hayranlarını yalnızca XRP’ye bağlı kalmak yerine kripto para portföylerini çeşitlendirmeyi düşünmeye teşvik etti.

Jake, Bitcoin’in benzeri görülmemiş bir performansla yeni bir ATH oluşturduğunu ve özellikle de sadece haftalar sonra yarıya inmesiyle ön plana çıktığını vurguladı.

Bitcoin’in performansının muhtemelen küresel çapta dikkat çekeceğini ve bir FOMO çılgınlığını tetikleyebileceğini belirtti. Ancak Jake, perakende FOMO’nun XRP’yi kapsamayacağını vurgulayarak çeşitlendirmenin önemini vurguladı. Haber yazıldığı sırada, XRP son 24 saatte %1,7 oranında artışla 0,5939 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?