Aralık 4, 2023

XRP Bitcoin’in İzinden Gidecek mi? İşte Aralık Ayında Altcoin Fiyatını Arttırabilecek Faktörler!

Bitcoin’in fiyatı Aralık ayına büyük bir patlama ile başladı. 1 Aralık’tan bu yana %10’un üzerinde artış gösterdi ve 19 ay sonra ilk kez 41 bin doların üzerinde işlem görüyor. Birçok analist, Bitcoin’in fiyatı bu kadar arttığı için bir altcoin sezonunun başladığı görüşünde. İlginç bir soru da Ripple’ın (XRP) onu takip edip edemeyeceği. Dikkate alınması gereken birden fazla faktör mevcut.

Ripple’ın Aralık Ayında Şu Ana Kadarki Fiyatı

Bu haber yazıldığı sırada XRP, son 24 saatte %3,3 ve son yedi günde %5,9 artışla 0,64 dolardan işlem görüyor.

Kripto para birimi 1 Aralık’tan bu yana yaklaşık %5,4 değer kazandı. XRP’nin aynı dönemde yaklaşık %10 artış gösteren BTC’den daha iyi performans gösterdiği açıktır.

xrp

Türev piyasası açısından, XRP’nin açık ilgisi son birkaç gündür artıyor. Bu da ileriye dönük olarak daha fazla dalgalanma olasılığına işaret ediyor.

xrp piyasa ilgisi

Aralık Ayında Dikkate Alınması Gereken Faktörler

Tabiri caizse, tüm sektörün performansı üzerinde etkisi olacak bazı evrensel piyasa faktörleri var.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere FOMC toplantısı 13 Aralık’ta ABD’de gerçekleşecek. Bu etkinlik sırasında Federal Rezerv faiz oranlarını artırıp artırmayacağını belirleyecek.

Kripto para birimleri gibi riskli piyasaların şu anda artışta olmasının nedeni belki de budur. Yatırımcılar yaklaşan FOMC toplantısından etkilenmemiş görünüyor.

Bununla birlikte, Federal Rezerv faiz oranlarını artırmaya devam etme zamanının geldiğine karar verebilir. Bu durumun piyasayı olumsuz etkileyerek devam eden ralliyi ve dolayısıyla XRP‘nin BTC’den daha iyi performans gösterme olasılığını durdurması mümkün.

Ripple’a Özel Fiyat Katalizörleri

Daha geniş pazarın bir parçası olsa da Ripple’ın kendi başına bir şirket olduğunu anlamak önemlidir. Bu nedenle, XRP’nin fiyatını yukarı çekebilecek izole katalizörler olasılığı vardır. Örneğin, Ripple heyecan verici bir ortaklık duyurursa veya ürün kitinde büyük bir güncelleme yayınlarsa, bunun XRP fiyatının üzerinde olumlu bir etkisi olması olası.

Ek olarak, şirket ile SEC arasında devam eden dava, varlığın fiyatında büyük bir faktördür.

Bu konudaki herhangi bir olumlu gelişmenin olumlu bir etkisi olması muhtemeldir. Potansiyel bir Ripple IPO’su (ilk halka arz) hakkında da pek çok spekülasyon var.

Özünde, 2023’ün son ayına girerken XRP’nin fiyatını artırabilecek birden fazla projeye özgü potansiyel katalizör var.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?