XRP, Bitcoin ve Ethereum Yatırımcılarını Transfer İşlemleri İçin Çekiyor

0
329

Yakın bir zamanda yapılan araştırmaya göre, kripto para alım-satıcıları, döviz bakiyeleri transferleri için Bitcoin (BTC) ve Ethereum’larını (ETH), Ripple’a (XRP) aktardığı tespit edildi. Ripple’in Xpring’de veri analizcisi olan Shae Wang, dünya da yaşanan finansal sorunun kripto paraya yönelimini artırdı ve kripto para ağlarında yoğunluk yaşandığını belirtti.

İşlem Ücretlerinden ve Yoğunluktan Kaçmak İçin XRP Tercih Ediliyor

Kripto para alanında ticaret hacimleri artışı gözle görülebilir derecede, bu da kripto para birimlerinde ağın tıkanıklığına neden olabiliyor. Wang, ağlardaki bu yoğunluk nedeniyle ETH ve BTC’lerini farklı platformlara aktarma isteyen kripto para yatırımcıları ağdaki tıkanıklık ve yüksek komisyondan kaçmak için, kripto paralarını XRP’ye taşıdığı belirtiliyor.

Kripto para birimlerinde ticaret faaliyetleri arttıkça, ağlardaki yoğunluk artar ve yoğunluk artış gösterdikçe transfer işlemlerinde işlem ücretleri yüksek seviyelere ulaşabilir. Yapılan bu araştırma ile bu sorunlardan kurtulmak için yatırımcılar XRP’yi tercih etmelerinin nedeni hızlı transfer ve işlem ücretinin az olması.

Koronavirüsün dünya ekonomisi üzerinde etkisi gözle görülmekte. Kripto para sektörü ise koronavirüsten pek etkilenmediği hatta ticaret hacimlerinde artış yaşandığı görülmekte. Wang, kripto para sektöründeki artış XRP transfer ücretini büyük bir artış göstermediğini hatta ücretin neredeyse sabit olduğunu söylemekte. Ayrıca Wang, XRP’nin İngiliz para birimi olarak kullanılabileceğini bile iddia ediyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın