XRP, Bitcoin ve Ethereum Yatırımcılarını Transfer İşlemleri İçin Çekiyor


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:45

Yakın bir zamanda yapılan araştırmaya göre, kripto para alım-satıcıları, döviz bakiyeleri transferleri için Bitcoin (BTC) ve Ethereum’larını (ETH), Ripple’a (XRP) aktardığı tespit edildi. Ripple’in Xpring’de veri analizcisi olan Shae Wang, dünya da yaşanan finansal sorunun kripto paraya yönelimini artırdı ve kripto para ağlarında yoğunluk yaşandığını belirtti.

İşlem Ücretlerinden ve Yoğunluktan Kaçmak İçin XRP Tercih Ediliyor

Kripto para alanında ticaret hacimleri artışı gözle görülebilir derecede, bu da kripto para birimlerinde ağın tıkanıklığına neden olabiliyor. Wang, ağlardaki bu yoğunluk nedeniyle ETH ve BTC’lerini farklı platformlara aktarma isteyen kripto para yatırımcıları ağdaki tıkanıklık ve yüksek komisyondan kaçmak için, kripto paralarını XRP’ye taşıdığı belirtiliyor.

Kripto para birimlerinde ticaret faaliyetleri arttıkça, ağlardaki yoğunluk artar ve yoğunluk artış gösterdikçe transfer işlemlerinde işlem ücretleri yüksek seviyelere ulaşabilir. Yapılan bu araştırma ile bu sorunlardan kurtulmak için yatırımcılar XRP’yi tercih etmelerinin nedeni hızlı transfer ve işlem ücretinin az olması.

Koronavirüsün dünya ekonomisi üzerinde etkisi gözle görülmekte. Kripto para sektörü ise koronavirüsten pek etkilenmediği hatta ticaret hacimlerinde artış yaşandığı görülmekte. Wang, kripto para sektöründeki artış XRP transfer ücretini büyük bir artış göstermediğini hatta ücretin neredeyse sabit olduğunu söylemekte. Ayrıca Wang, XRP’nin İngiliz para birimi olarak kullanılabileceğini bile iddia ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?