Şubat 19, 2024

XRP Balinasından 25 Milyonluk Hamle: Ripple ve SEC Kararı Öncesi Spekülayonlar Arttı!


Kripto para dünyasının en büyük ve en çok konuşulan varlıklarından birisi olan XRP token’da hareketli günler devam ediyor. Whale Alert’a göre ağdaki güçlü balina aktivitesi çeşitli spekülayonları tetikledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ripple’ın ABD SEC’e karşı açtığı davadaki hareket uzatmasının ardından tanık olunan bir heyecan dalgasının ortasında ortaya çıktığı için spekülasyonların temelinde yer aldı. argıç Sarah Netburn’ün Ripple’a mali tabloların sunulması için son tarihi uzatma hakkı verdiği gelen bilgiler arasında.

Whale Alert’a göre 25,10 milyon XRP token Avrupa merkezli Bitstamp borsasına transfer edildi. Bu işlemler gerçekleşirken fiyat yükseliş kaydetmişti.

XRP Balina İşlemleri Neler Gösteriyor?

Whale Alert tarafından ortaya çıkarılan verilere göre, 14,03 milyon dolar değerindeki XRP transferi yukarıda da belirtildiği gibi merkezi bir borsa Bitstamp’e gerçekleşti.

Trading View’dan alınan verilere göre, XRP satıştan hemen önce önemli bir düşüş sergiledi. Ancak, Bitstamp’a yapılan dökümden kısa bir süre sonra yukarı yönlü bir ivme kazandı. Bu durum, arzdaki bir pompa ile fiyattaki bir düşüşün olağan piyasa duyarlılığına tezat oluşturduğu için kripto piyasası tüccarları ve yatırımcıları arasında derhal spekülasyonlara yol açtı. Dahası, CoinGecko verileri, fiyatın 0,56 doların hemen üzerinde seyrettiğini gösterdi.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?