XRP Balinalarının Fiyat Üzerinde Nasıl Bir Etkisi Var?

0

XRP ve Ripple, SEC’in davasındaki gelişmeler ve aralık ayından bu yana token’ın fiyat değerindeki artış nedeniyle son birkaç aydır neredeyse her gün haberlerde yer aldı. Ancak, son zamanlarda, söz konusu heyecan piyasanın XRP balinaları tarafından kışkırtıldı. Son birkaç gün içinde, bu balinalar büyük miktarlarda token biriktirmeye devam etti.

Kaynak: Santiment

Santiment’in ölçümleri de benzer bir duruma işaret ediyor. Konuyla ilgili Twitter’da yorum yapan teknik ve on-chain analist Ali Martinez:

XRP balinaları bir satın alma çılgınlığına girdi. Santiment, 23 Nisan’dan bu yana 1.000.000’den fazla XRP’ye sahip olan 19 yeni adresin ağa katıldığını ortaya koyuyor. Daha fazla yukarı yönlü bir baskı, bu kripto para birimini yeni yıllık zirvelere taşıyabilir.” yorumunda bulundu.

XRP pazarındaki “büyük yatırımcıların” sayısındaki artışla birlikte, balinalar şu anda bu altcoinde 1.4 milyar doların üzerinde bir miktarı tutuyor. Satın alma çılgınlığı, genel olarak kripto piyasası üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, altcoin genellikle son birkaç aydır altcoin rallisine öncülük ediyor.

Yazım zamanında, kripto para birimi yalnızca geçtiğimiz hafta içinde neredeyse yüzde 40 artış yaşamış gibi görünüyor. Talep artışı veya “popüler talep” nedeniyle XRP’yi platformlarında yeniden listeleyen borsaların, XRP’nin devam eden rallisinde önemli bir rol oynamış olduğu düşünülüyor.

Phemex’in kendisini ele alalım. Çarşamba günü XRP’yi yeniden listelemesinin ardından, tokenin borsadaki 24 saatlik hacmi 66 milyon doların üzerine ulaştı. Yeniden listelemelere ek olarak, devam eden davadaki gelişmeler de altcoin’in fiyatı üzerinde olumlu bir etki yarattı.

İlgili Haber  Kripto Borsası Phemex, XRP'yi Yeniden Listeliyor!

Bunlara rağmen, XRP satın alan balinalar, kriptonun fiyat artışının arkasındaki ana itici faktör olabilir. 1.000.000’den fazla XRP’ye sahip olan adreslerin sayısı yüzde 1.25 arttı ve bu süre zarfında 19’a yakın balina ağa katıldı.

Dahası, altcoin’in iyi giden performansı da daha fazla XRP transferini harekete geçiriyor. Şunu bir düşünün – değeri 15 milyon doları aşan XRP, sadece beş gün önce kripto borsası Crypto.com’dan bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Yazım sırasında, XRP için teknik göstergeler, altcoin’in 71 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olacağı bir boğa koşusuna doğru ilerlediğini gösteriyordu. CoinMarketCap verilerine göre yazım anında token’in fiyatı, 17 Nisan’dan beri görülmemiş bir seviye olan 1.6 dolar seviyesinin hemen altında işlem görüyordu.

Bununla birlikte, XRP balinalarının yanı sıra, Bitcoin balinaları da amiral gemisi kriptolarını biriktiriyor ve bu durum BTC’nin fiyat tablolarında bir miktar toparlanmasına katkıda bulunuyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın