Haziran 14, 2024

XRP Balinalarının Bu Hareketleri Fiyat Belirsizliğini Körüklüyor: İşte Yaşananlar!


Ripple Labs destekli kripto para birimi XRP, kripto piyasası katılımcıları arasında bir belirsizlik dalgası yaratmaya devam ediyor. Balinalar yine kayda değer miktarlarda coin’i merkezi borsalar arasında transfer etti. Özellikle, piyasada ortaya çıkan on-chain veriler, son 24 saat içinde 118 milyondan fazla XRP’nin cüzdanlar ve borsalar arasında yer değiştirdiğini gösteriyor. Bu da, eldeki birikimlerin ve dökümlerin altını çiziyor. Bu durum, XRP’nin gelecekteki fiyat yörüngesini çevreleyen karışık piyasa duygularının telaşına neden oldu.

Balina Faaliyetleri

Whale Alert’ün verilerine göre, geçtiğimiz gün boyunca balinalar tarafından toplu olarak 118,32 milyon XRP karıştırıldı. Bu işlemler 54,99 milyon XRP’nin biriktiğini, 63,33 milyon XRP’nin ise borsalara aktarıldığını gösteriyor.

Özellikle, rarG6FaeYh adresinden giden bir XRP balinası, yukarıda belirtilen birikimden tek başına sorumlu olan son fiyat düşüşünün ortasında tokenı istiflemeye devam etti. Bu arada, bir başka ünlü XRP balinası olan …Rzn adresi de aynı şeyi boşaltmaya devam etti.

Bu balina işlemleri, biri biriktirirken diğeri aynı şeyi boşalttığı için varlığa yönelik belirsiz bir piyasa güveni duygusunun altını çiziyor. Buna ek olarak, piyasa verileri XRP’nin son dönemdeki türbülansının ortasında bu piyasa duyarlılığı karışımına katkıda bulunmuştur.

XRP Fiyat Düşüşü

Altcoin fiyatı son 24 saat içinde %1,43’lük bir düşüş yaşadı. Şu anda 0,4806 dolardan işlem görüyor. Token’ın 24 saatlik dip ve tepe noktaları sırasıyla 0,476 dolar ve 0,489 dolar olarak değerlendirildi. XRP’nin haftalık grafikleri, haber yazıldığı sırada %8,39’luk bir düşüşle bir düzeltmenin işaretlerini sergiliyor.

Coinglass verileri ise XRP’nin Vadeli İşlem OI’sinde %2,16’lık bir artışla 529,10 milyon dolara ulaşıldığını gösteriyor. Bununla birlikte, türev hacmi %29’luk bir düşüşle 839,58 milyon dolara geriledi. Bu da piyasa faaliyetlerinin azaldığını ancak yatırımcıların varlığa olan ilgisinin arttığını gösterdi. Bu durum, karışık piyasa duyarlılığına ağırlık verdi.

Bununla birlikte, RSI düşüş bölgesinde ortaya çıktı ve 36’ya yakın bir seviyede durdu. Bu durum, token aşırı satım bölgesine girerse potansiyel olarak bir fiyat toparlanmasının yolunu açabilir. Ancak aşağı yönlü baskı şu anda Ripple destekli tokenı sarmış durumda.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?