Mart 14, 2024

XRP Balinalarının 140 Milyonluk Transferi Spekülasyonları Tetikleyerek Korkuyu Arttırdı!

Ripple’ın milyonlarca dolar değerindeki kripto varlıklarını satma olasılığını yeniden gündemde. Bu gelişme de doğal olarak XRP fiyatının daha da düşmesine neden oldu.

XRP’nin fiyatı 12 Mart’ta 0.74 dolar civarında yeni bir zirveye tırmandı, ancak güçlü bir dirençle karşılaşarak 0.67 dolara geriledi. Alıcılar devreye girerek fiyatların birkaç saat içinde 0.70 dolara kadar yükselmesine yardımcı oldu.

Ancak, piyasa katılımcıları Ripple ile ilişkili büyük bir işlem sonrasında başka bir satıştan çekindiklerini gösteriyor gibi göründüler.

Whale Alert tarafından tespit edilen verilere göre, Ripple 140 milyon XRP’yi (95 milyon dolar değerinde) farklı bir adrese aktardı. Buna karşılık, adres 18.79 milyon token’ı (12.7 milyon dolar) taşıdı ve şu anda hala 169 milyon token’a (yaklaşık 114 milyon dolar) sahip.

Topluluk, son transferin sebebini merakla sorgularken spekülasyonlar arttı. Bazı XRP topluluğu üyeleri bunun, Ripple’ın son yükselişinden kâr elde etmek için bir manevra olduğunu düşünüyor, ancak gerçek neden belirsizliğini koruyor.

Son transferin ardındaki neden hakkında yapılan spekülasyonlar devam ederken, alıcı adresin işlem geçmişi bu hareketin bir satış hamlesi olabileceğini öne sürüyor. Adres, genellikle kripto parayı büyük miktarlarda alır ve ardından parçalar halinde satış yapar, bu da piyasada hareketlilik yaratabilir.

XRP Transferleri Dikkat Çekiyor!

Son model, Ripple’ın talep üzerine likidite (ODL) işlemleri için kullanılan büyük on-chain XRP transferlerinden farklıdır. İkincisinde, adres genellikle token alır ve aldıktan hemen sonra hareket ettirir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kesin bir şey söylemek mümkün olmasa da, piyasanın bu büyük transferi olumsuz şekilde karşılaması dikkat çekicidir. XRP, transferin ardından kısa bir süre içinde 0.67 dolara kadar düşmüştür, ancak bu yazının yazıldığı sırada 0.68 dolara yükselmiştir.

Genel olarak XRP, diğer birçok önemli kripto paranın değer kazandığı bir günde %2 oranında değer kaybetmiştir. Geçtiğimiz hafta %9’luk önemli bir kazanç elde etmiş olsa da, piyasanın devam eden bir yükseliş trendine katılımını sağlamak için daha fazla alıcıya ihtiyaç vardır.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?