Mart 27, 2024

XRP Balinaları Hareketlendi: SEC’in Ripple’a İlişkin Son Başvurusu Spekülasyon Yarattı!


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Yargıç Analisa Torres’e Ripple hakkında nihai bir karar sonrası hareketlilik arttı. Son başvurunun ardından, XRP balinalarının büyük miktarda token hareket ettirmesi de dikkat çekti. Whale Alert’a göre 300 milyondan fazla token hareket etti.

Ripple, SEC ile yasal bir mücadeleye girdiğinden beri, XRP fiyatı görece hareketsiz kaldı. ABD’li düzenleyici kurumunun Ripple ile ilgili son bir çağrı için başvurmasıyla birlikte, balinaların hareketi, ilerideki fiyat hareketine ilişkin bir çıkarım girdabını harekete geçirdi.

Whale Alert’ın paylaşımına göre, üç büyük işlem toplu olarak 191,11 milyon dolar değerinde 301,8 milyon XRP hareket etti. İki işlem merkezi bir borsaya doğru gerçekleşirken, diğer işlem iki adres arasında gerçekleşti.

158,38 milyon dolar değerindeki 250 milyon XRP bilinmeyen adresler arasında kaydırılırken, 17,95 milyon dolar değerindeki 28,4 milyon token Bitso’ya ve 14,78 milyon dolar değerindeki 23,4 milyon token Bitstamp’a taşıdı.

SEC’in Ripple’a karşı nihai bir karar için başvuruda bulunmasından kısa bir süre sonra ortaya çıkan bu işlemler spekülasyonları tetikledi. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu karar kalıcı ihtiyati tedbirler, disgorgement ve önyargı faizi ve yaklaşık 2 milyar dolarlık sivil cezaları içeriyor.

Bu arada, Ripple destekli token, Ripple ve ABD SEC arasındaki belirsiz yasal havaya uyum sağlayarak yine durgun bir dönüş yaptı.

XRP Fiyatı Düşüyor

Haber hazırlanırken XRP fiyatı son 24 saat içinde %2,52 değer kaybetti ve şu anda 0,6299 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerindeki düşüş ve 24 saatlik işlem hacmindeki %2,42 ve %12,23’lük düşüşle birlikte dikkat çekti.

XRP’deki düşüş öncelikle Ripple ve ABD SEC arasında devam eden davaya bağlanıyor. ABD düzenleyici kurumunun dünkü temyiz başvurusunun ardından, bugünkü düşüş, ikisi arasındaki yasal eşitsizliğin sonuçlarını daha da yansıttı. Bu arada, büyük balinalar aynı anda hareket halindeyken, kripto piyasası meraklıları ileride fiyat hareketlerinin değişmesini bekliyor.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?