Mayıs 28, 2024

XRP Balina Aktivitelerinde Ciddi Artış: Bu Gelişme Neyin Habercisi?


Santiment raporuna göre, XRP balinaları 3,17 milyar token ekleyerek ağ aktivitesini önemli ölçüde artırdı.

Kripto para piyasaları bu hafta başında bir başka potansiyel kırılmaya işaret ederken, piyasa istihbarat platformu Santiment tarafından hazırlanan yeni bir rapor, sektördeki büyük oyuncuların aktif birikim modellerine ışık tutuyor.

Bitcoin, Ethereum, XRP ve Chainlink’e odaklanan analiz, büyük ölçekli sahipler olan balinaların stratejik olarak varlık alımında önemli bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

XRP Gündemde

Santiment analizinde özellikle XRP‘yi çevreleyen faaliyet göze çarpmaktadır. Dört yıllık bir süre zarfında, 10 milyondan fazla XRP (5,1 milyon doların üzerinde bir değere sahip) tutan cüzdanlar kayda değer bir hareketlilik göstermiştir.

Özellikle Santiment grafiği, 16 ay önce varlıklarında en düşük seviyeye ulaştıktan sonra, bu kuruluşların rezervlerine yaklaşık 3,17 milyar XRP ekleyerek hisselerini agresif bir şekilde artırdıklarını ortaya koymaktadır.

Birikimdeki bu artış, XRP’nin ABD SEC ile olan yasal karışıklıklarından etkilenen sürekli piyasa baskılarına rağmen gerçekleşiyor. Ripple davasının ortasında, kripto para birimi önemli bir fiyat oynaklığı sergiledi ve uzun süreli bir düşüş yaşamadan önce 2021’de neredeyse 2 dolara ulaştı.

XRP’nin performansına ilişkin bulguları daha da destekleyen Messari, ağın faaliyet ölçümlerinin bu yılın ilk çeyreğinde önemli bir büyüme kaydettiğini bildirdi. Raporda, XRP ağıyla etkileşime giren aktif adres sayısının %37 oranında arttığı belirtiliyor.

Buna ek olarak, işlem hacmi de bir önceki çeyreğe göre %113 oranında arttı. Bu gelişmiş faaliyet, XRP Ledger’a olan ilginin ve bağlılığın arttığını göstermektedir.

XRP’nin İyimser Görünümü

Birikim eğilimlerinin ortasında, başka bir rapor XRP için gelişen bir yükseliş hissi öngörüyor. Rapora göre, analist World of Charts, XRP’nin bir ders kitabı simetrik üçgen modeli geliştirdiğini ve dikkate değer bir teknik oluşumun altını çizdi.

Bu grafik formasyonu genellikle olası bir kırılmanın göstergesidir. Raporda ayrıca, bir kırılma yaşanması halinde 4 ila 5 dolar aralığında bir fiyat hedefi öneriliyor, bu da %453,71’lik potansiyel bir artışa işaret ediyor.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?