Ağustos 28, 2023

XRP Avukatı Hinman ile İlgili ‘Gizli’ Toplantı Notlarını Açıkladı!


XRP davasının 13 Temmuz 2023 Özet Kararı ile büyük bir dönüş yapmasının ardından, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Şirket Bölümü eski Direktörü Bill Hinman’ı içeren yeni bir belge kripto piyasasında yeniden tartışılmaya başlandı.

Analisa Torres özet kararda, Ripple Labs’in XRP token’ın kripto borsalarında satışıyla ABD menkul kıymetler yasasını ihlal etmediğine karar verdi. Ancak bu karar sadece perakende satışlarla sınırlı olup kurumsal satışları kapsamamaktadır. Bu nedenle özet karar bir “kısmi zafer” olarak yorumlanıyor.

Ripple ve SEC davasında binlerce XRP token sahibini temsil eden avukat John Deaton’a göre, Hinman’ın Özel Danışmanından bir toplantı notuna erişimi olduğunu açıkladı. 2018’e kadar uzanan belgenin, Ripple’a ABD SEC personeli tarafından şirketin iş modeli üzerinde serbestlik verdiği söyleniyor. Toplantı notlarına dayanarak Deaton, SEC personelinin XRP’yi bir menkul kıymet olarak kategorize etmediğini söyledi.

Hinman’ın SEC tarafından görevlendirilen ve toplantıya katılan Özel Danışmanının gerçek toplantı notları elimizde. Bu SEC avukatı tarafından yazılan not bize ÇOK ŞEY anlatıyor. Ripple’ın CEO’su ve CTO’su ile Clayton, Hinman ve SEC üst düzey personeli arasındaki bu toplantı, XRP’nin düzenleyici statüsüyle ilgiliydi.

SEC’in Özet Karara karşı temyiz başvurusuyla ilgili son gelişmeler nedeniyle, Temmuz 2023’ün heyecanı azaldı. Dolayısıyla, XRP fiyatı şu anda neredeyse Özet Karar öncesi 0,50 dolar seviyesine geri döndü. Duruşmanın 2024 yılının ikinci çeyreğinde başlayacak olması nedeniyle, token fiyatı önümüzdeki aylarda muhtemelen yatay hareketini sürdürebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?