Şubat 14, 2024

XRP 3 Haneli Rakamlara Ne Zaman Ulaşabilir: İşte Olası Tahminler!


XRP, son zamanlarda piyasada yaşanan zorluklarla mücadele ediyor. Bu durum topluluk içinde korku ve belirsizliğe sebep oluyor. Ocak ayını %18’in üzerinde bir düşüşle kapatması ve önceki rallilerden yeterince faydalanamamasıyla XRP’nin mevcut konumu düşüş eğiliminde görünüyor. Ancak, bu şüphecilik ortamında bile, bazı analistler iddialı fiyat hedefleri ve zaman çizelgeleri belirleyerek yükseliş duruşlarını koruyor.

Mevcut Teknik Manzara Ayı Tablosu Çiziyor

XRP’nin teknik göstergeleri şu anda aşağı yönlü bir seyir izlerken, ABD merkezli önde gelen kripto borsası Changelly’nin duygu analizi, yatırımcı belirsizliğini yansıtan %72’lik şaşırtıcı bir düşüş eğilimi gösteriyor. Son 30 günde volatilite %4,64 seviyesinde ve bu dönemde sadece 14 gün yeşil ışık yandı.

XRP, hem 50 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) değeri olan 0,556665 doların hem de 200 günlük SMA değeri olan 0,557095 doların altında işlem görerek kısa ve uzun vadeli aşağı yönlü baskıya işaret ediyor. 14 günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) ise şu anda 48,55 seviyesinde bulunuyor. Bu da XRP’nin ne önemli ölçüde aşırı satın alındığını ne de aşırı satıldığını gösteriyor.

Buna rağmen, Changelly %22,39’luk bir artış öngörerek XRP’nin Şubat atında 0,654161 dolara yükselteceğini belirtti. Ancak, Şubat ayının 0,639343 dolarla sona ermesiyle birlikte bir düzeltme bekleniyor. Potansiyel bir düşüşe rağmen, Şubat ayı kapanış fiyatı, mevcut fiyatı olan 0,5283 doların oldukça üzerinde bulunuyor.

2024’ün Sonunda ve Sonrasında XRP

Changelly, öngörülen maksimum 0,79122087 dolar fiyatla XRP’nin bu yıl 1 doları geçmesini beklemiyor. Ancak, Changelly’nin tahminleri XRP’nin 2025 yılında 1 doları aşacağını ve maksimum fiyatının 1,14 dolar olacağını gösteriyor. XRP’nin bu hedefe ulaşamaması durumunda, Changelly ortalama 0,99620037 dolar ve minimum 0,96230376 dolar fiyatlarını öngörerek 1 dolara çok yaklaşacağını tahmin ediyor.

Borsa, XRP’nin on yılın geri kalanında istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam etmesini ve nihayet 2031 yılına kadar maksimum 10,83 dolar fiyatla çift haneli fiyatlara ulaşmasını bekliyor. Ayrıca, minimum fiyatın 9,23 dolar ve ortalama fiyatın 9,56 dolar olacağını öngörüyor. Ancak, XRP’nin bu tahminlerden daha kısa bir sürede çift haneli fiyat aralığına ulaşabileceği belirtiliyor. Çünkü kısa bir süre önce üst düzey bir analist 27 dolara yükseleceğini öngörmüştü.

Üç Haneli Hedefler

Changelly, XRP’nin 2031 ve 2040 yılları arasında önemli ölçüde artmasını bekliyor. Tahmin edilen minimum fiyat 339,68 dolar, ortalama 366,56 dolar ve 2040 yılına kadar maksimum 413,80 dolar. Üç haneli bölgeye geçmek, XRP için önemli bir kilometre taşı olacaktır. Google Bard’a danışıldığında, XRP’nin 2045 ile 2060 yılları arasında üç haneli rakamlara ulaşabileceğini tahmin ederek benzer bir zaman çizelgesi verdi.

Ancak, piyasadaki bazı kişiler XRP’nin daha büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Özellikle, önemli bir isim XRP’nin Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler) için bir köprü para birimi haline gelebilmesi durumunda 10.000 dolara ulaşabileceğini öngörmüştü. Bu tür bir benimsenme ve kullanım durumları, XRP’nin fiyatının belirli senaryolarda önemli ölçüde artabileceğine işaret etmektedir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?