Ocak 11, 2024

X (Twitter) NFT Profil Fotoğrafı Hizmetini Resmen Durdurdu!

Sosyal medya devi X, geçtiğimiz yıl Ocak 2022’de kullanıma sunduğu NFT profil resmi hizmetini durdurdu. Kraken’in kurucusu Jesse Powell’ın “sektör için bir geri adım” olarak nitelendirdiği bu hamleye kripto topluluğunun tepkisi dikkat çekti.

Elon Musk tarafından satın alınan X sosyal medya platformu NFT profil özelliğini kaldıran hamlesiyle dikkat çekti. Daha önce X, abonelerinin X’te profil resmi olarak Ethereum tabanlı bir NFT kullanmalarına olanak tanıyordu. X, Twitter olarak bilindiği dönemde, Eylül 2021’de NFT’leri ve Bitcoin (BTC) bahşişlerini aktif etmişti. Ocak 2022’de tanıtılan NFT profil uzantısı, Ekim 2022’de sosyal medya şirketinin “NFT Tweet Tiles “ı tanıtmasıyla genişledi.

Geliştirici Jimmy Song X’te “Altıgen NFT profil resimleri X’ten gitti. Fiyatlar %90+ düştü” yorumunda bulundu. “3 yıl önce NFT’lerin ne kadar çok kullanım alanı olan harika bir şey olduğunu söyleyen tüm o pazarlamacılar ve VC’ler şimdi neredeler?” diye sordu Song.

Taproot Wizards’ın kurucu ortağı Udi Wertheimer konuyla ilgili sohbete katıldı ve şakayla karışık “X (Twitter) eski Ethereum zincir dışı işaretçiler için desteği kaldırıyor” dedi. Kraken’in kurucusu Jesse Powell da konuyu gündeme getirdi. “@X’te NFT profil resimleri için desteğin kesilmesi sektör için bir geri adımdır. Azaltılmış fayda her zaman bir kayıptır,” yorumu yaptı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?