Kasım 29, 2023

Wolfe Research’den Çarpıcı Bitcoin Tahmini: Dipten Alım Zamanı!

Kripto para piyasası, Bitcoin’in 18 ayın en yüksek seviyesi olan 38.000 doları görmesinin ardından bir düşüş yaşadı. Ancak, mevcut durumda 37.600 dolar civarında işlem görmesi, piyasa uzmanları tarafından geçici bir durak olarak değerlendiriliyor. Özellikle, Wolfe Research’ün genel müdürü Rob Ginsberg, yaşanan anlık düşüşü bir avantaj olarak görüyor. İşte detaylar…

Yatırımcılar, önemli bir aylık kapanışa günler kala Bitcoin’in performansını yakından izliyor. Bitcoin’in 38.000 doların üzerine çıkması, yatırımcıları heyecanlandıran dikkate değer bir olaydı. Ancak kritik olan bu zirveyi koruyabilmek.

Bitcoin değerinde yaşanan son dalgalanma, genellikle piyasa katılımcılarını endişelendirse de, birçok analist, kripto paranın temel güçlüğünü ve gelecekteki potansiyelini göz önünde bulundurarak bu tür düşüşlerin uzun vadeli bir perspektifte bir fırsat yaratabileceğine inanıyor. Ginsberg’in belirttiği gibi, bu tür durumlar, yatırımcılar için uygun fiyatlı Bitcoin birikim fırsatları sunabilir.

Ginsberg, kısa vadeli fiyat hareketinin, Bitcoin’in yükseliş trendine devam etmeden önce bir satın alma fırsatı sunabileceğine inanıyor. Bu anlık düşüşü “nispeten ucuz Bitcoin biriktirme şansı” olarak değerlendiren Ginsberg, “Bunu bir satın alma fırsatı olarak kullanacağız, çünkü bir sonraki yükseliş muhtemelen fiyatı 40.000 doların üzerine çıkaracak.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Fakat belirtmekte fayda var; yatırımcılar Wolfe Research’ün Bitcoin fiyatına ilişkin yükseliş tahminine temkinli yaklaşmalıdır. Eylül ayında Wolfe Research, Bitcoin’in uzun vadeli fiyat momentumunun kırıldığını açıklamıştı. İronik bir şekilde, bu tahminin ardından önemli bir fiyat artışı geldi. Bu detay, kripto para biriminin değişken dünyasındaki tahminlerin çoğu zaman belirsiz olabileceğini ve hızlı değişime tabi olabileceğini hatırlatıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin’in volatiliteyle dolu piyasasında, yatırımcılar ve uzmanlar, fiyat hareketlerini anlamak ve bu tür düşüşleri değerlendirmek konusunda dikkatli olmalıdır. Uzmanlara göre, kripto para piyasası sürekli olarak değişen bir dinamik sergilese de, Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeli ve benimsenme süreci, yatırımcıları olası kısa vadeli dalgalanmalara karşı daha dayanıklı hale getiriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?