Mayıs 29, 2024

Willy Woo: Bitcoin’in Zirveye Ulaşması An Meselesi, Talep ve Arz Dengesi Değişiyor


Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta 70.000 dolar seviyesinden güçlü bir reddedilme yaşadıktan sonra 68.000 dolar civarında işlem görüyor. BTC fiyatı güçlü konsolidasyon belirtileri gösterirken, on-chain metrikler olumlu bir geleceğe işaret ediyor.

Bitcoin analisti Willy Woo, 2.5 aylık konsolidasyon döneminin kripto para için faydalı olacağını düşünüyor. Woo’ya göre, bu dönem BTC’nin zirveye ulaşmadan önce daha fazla yükselme potansiyeline sahip olduğuna dair işaretler sunuyor.

bitcoin vadeli işlemlerinde değişim dikkat çekiyor

Net sermaye akışları konsolidasyon döneminde dibe vurduktan sonra Mayıs ayı boyunca istikrarlı bir şekilde arttı. Spot Bitcoin ETF‘lerine girişler son iki hafta içinde güçlü bir şekilde artarak BlackRock, Grayscale’i geride bıraktı. Günlük talep, günlük çıkarılan BTC miktarını önemli bir şekilde aşıyor.

Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Artış Dikkat çekiyor

Vadeli işlemler piyasalarında da bir canlanma görülüyor, özellikle perakende traderlar arasında uzun pozisyon talebi artıyor. Woo, perpetual swaplar için fonlama oranında talebin geri döndüğünü ve tehlikeli derecede yüksek seviyelere ulaşmadan arttığını belirtiyor.

Bu dönemde büyük miktarda Bitcoin borsalardan çekiliyor ve balina birikimi artıyor. Bu durum, ileriye dönük olarak BTC arzında bir şok yaratabilir ve Bitcoin fiyatı üzerinde yukarı yönlü bir baskı oluşturabilir.

Bitcoin’in fiyat dinamiklerine değinen Woo, 73.000 dolar seviyesinin önemli bir direnç noktası olduğunu vurguluyor. Woo’ya göre, fiyat 72.000 doları aşarsa, likidasyonlar bir kısa sıkışmayı tetikleyebilir ve bu da Bitcoin’in fiyatını 75.000 doları aşarak yeni zirvelere çıkarabilir. Woo, temel talep faktörlerinin Bitcoin piyasasında bir fiyat sıkışmasını tetikleyeceğine inanıyor.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?