Mart 13, 2024

Willy Woo: Bitcoin Yükselişi Yeni Başlıyor, İşte Yeni Hedef!


Bitcoin fiyatı ve piyasa hareketleri, çeşitli analistlerin ve uzmanların dikkatle takip ettiği bir konudur. Bu analistlerden biri de on-chain analist Willy Woo. Woo’nun son zamanlarda yaptığı analizler, Bitcoin’in boğa piyasasının henüz tam olarak gelişmediğini, hatta daha yeni başladığını gösteriyor.

Woo’nun analizlerine göre, Bitcoin’in fiyat modelleri, kripto paranın potansiyel bir üst sınırı olduğunu işaret ediyor. Şu anda bu üst sınırın 337.000 dolar olduğunu belirtiyor. Bu, Bitcoin’in geçmişteki fiyat zirvelerine kıyasla henüz zirveye ulaşmadığını gösteriyor.

“Yani bu boğa piyasasında hâlâ erken aşama, yani geçen döngünün 20.000 dolarına eşdeğer. Son döngü kağıt Bitcoin baskısı nedeniyle üst sınıra ulaşmadı, bu döngü bu döngüde daha az baskın.”  

Willy Woo Bitcoin analizi

Kağıt BTC terimi, Bitcoin’i temsil eden ancak gerçek sahipliği gerektirmeyen türevler için kullanılır.

Woo’nun analizlerinin bir diğer önemli bileşeni de Bitcoin Makro Endeksi (BMI) olarak adlandırılan bir göstergeye dayanıyor. Bu endeks, Bitcoin yatırımcılarının ve madencilerinin davranışlarını takip eden 17 temel ve teknik makro sinyalin bir kombinasyonundan oluşur. Son analizlere göre, BMI’nin üst mavi bandını kırması, Bitcoin’in güçlü bir boğa piyasasında olduğunu işaret ediyor.

“Bu hafta üst mavi bandı kırdık, bu da tamamen temellere dayalı bir boğa piyasasında olduğumuzun sinyali.”  

Bitcoin Macro Index (BMI) göstergesi

Analist ayrıca Bitcoin ağının günde 1,8 milyar dolar değerinde yeni sermaye depoladığını da belirtiyor.

“Bu, tarihteki 3. en yüksek seviye, tüm zamanların rekoru Ocak 2021’de 2,15 milyar dolardı.” 

Bitcoin fiyat analizi

Woo’nun analizleri, Bitcoin’in temel sağlamlığını ve uzun vadeli potansiyelini değerlendirmede önemli bir araç olarak kabul edilir. Ancak, yatırımcılar ve uzmanlar, Bitcoin’in fiyatının karmaşık faktörler tarafından etkilendiğini ve herhangi bir analizin kesin bir fiyat tahmini sağlayamayacağını unutmamalıdır.

Bitcoin basın zamanında 72.568 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıralarda yer alan kripto varlığı, birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.637 dolara ulaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?