WEX Kripto Para Borsasının CEO’su Tutuklandı!

0

İtalya’dan yaşanan bir gelişme ile gözler bir zamanlar popüler olan bir kripto para borsası WEX ve CEO’suna çevrildi.

Dmitri Vasilyev, kapanan BTC-e isimli kripto para borsasını 2017 yılında WEX ismiyle tekrardan kullanıma açmıştı. İtalyan yetkililerinin ve savcılık emriyle tutuklanan Vasilyev hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. BBC Russia’dan alınan bilgiye göre tutuklama 19 Temmuz günü gerçekleşti.

Vasilyev 2019 yıllının Nisan ayından itibaren polis takibine alınmış ve yerel bir yatırımcıyı WEX kripto para borsası aracılığıyla 20.000 dolara yakın dolandırmakla suçlanmıştı. WEX’in açılan ve “ilk borsası” olarak bilinen ve iflas etmiş konumdaki BTC-e hala yunan ve ABD’li yetkililer  tarafından 4 milyar dolarlık dolandırıcılık soruşturmasının hedefinde. BTC-e’nin eski kurucusu Alexander Vinnik şu an Yunanistan nezaretinde.

2017 yılında Vinnik’in tutuklanmasını fırsat olarak gören Vasilyev kripto para borsasını WEX adında tekrardan hizmete geçirdi. WEX kripto para borsası, ilk olarak Bitcoin fiyatlarının küresel durumlardan faydalanarak ciddi bir miktarda arttırdığı şikayetleri ile anıldı ve son olarak 2018 yılının Temmuz ayında bir anda para çekme işlemlerini durdurdu. Yaşanan durum kullanıcıların dolandırıcılık platformu olduğu kanısına varmasını sağladı.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın