Temmuz 20, 2019

WEX Kripto Para Borsasının CEO’su Tutuklandı!


İtalya’dan yaşanan bir gelişme ile gözler bir zamanlar popüler olan bir kripto para borsası WEX ve CEO’suna çevrildi.

Dmitri Vasilyev, kapanan BTC-e isimli kripto para borsasını 2017 yılında WEX ismiyle tekrardan kullanıma açmıştı. İtalyan yetkililerinin ve savcılık emriyle tutuklanan Vasilyev hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. BBC Russia’dan alınan bilgiye göre tutuklama 19 Temmuz günü gerçekleşti.

Vasilyev 2019 yıllının Nisan ayından itibaren polis takibine alınmış ve yerel bir yatırımcıyı WEX kripto para borsası aracılığıyla 20.000 dolara yakın dolandırmakla suçlanmıştı. WEX’in açılan ve “ilk borsası” olarak bilinen ve iflas etmiş konumdaki BTC-e hala yunan ve ABD’li yetkililer  tarafından 4 milyar dolarlık dolandırıcılık soruşturmasının hedefinde. BTC-e’nin eski kurucusu Alexander Vinnik şu an Yunanistan nezaretinde.

2017 yılında Vinnik’in tutuklanmasını fırsat olarak gören Vasilyev kripto para borsasını WEX adında tekrardan hizmete geçirdi. WEX kripto para borsası, ilk olarak Bitcoin fiyatlarının küresel durumlardan faydalanarak ciddi bir miktarda arttırdığı şikayetleri ile anıldı ve son olarak 2018 yılının Temmuz ayında bir anda para çekme işlemlerini durdurdu. Yaşanan durum kullanıcıların dolandırıcılık platformu olduğu kanısına varmasını sağladı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?