Kasım 16, 2019

WEX İle İlgili Yeni İddia: Kaybolan 450 Milyon Değerindeki Kripto Para Rus İstihbaratında!

Dünyanın ilk kripto para borsalarından olan WEX’in adı bu kez farklı bir skandal ile anıldı. BBC’nin Rus Servisi tarafından paylaşılan bilgilere göre, şu an faaliyet göstermeyen aynı zamanda 450 milyon dolar değerinde kripto para biriminin kayıp olduğu WEX borsası Rus istihbarat ajansı Federal Güvenlik Bürosu‘na (FSB) ait bir fona devredilmiş olabilir.

BBC Rusya yaptığı araştırmalar kapsamında, FSB’nin eski üyesi Anton Nemkin, kripto para borsası BTC-e’nin kurucularından Aleksey Bilyuchenko’nun ve WEX’in satışında rol oynayan Konstantin Malofeyev’in ses kayıtlarını inceledi. BTC-e, WEX’in eski adı.

Paylaşılan bilgilere göre, 2018 yılında yapılan bir görüşme sırasında, Anton’un Bilyuchenko’dan WEX borsasının soğuk cüzdanlarını talep ediyor ve Bilyuchenko’nun da bu soğuk cüzdanları daha sonra FSB’nin Moskova ofisine teslim ediyor. Bunun üzerine Bilyuchenko’nun oradaki sorgusunun ardından soğuk cüzdanlardaki tüm kripto paraların FSB’nin cüzdanına aktarıldığı iddia ediliyor.

BBC Rusya, söz konusu cüzdanda toplamda 30.000 BTC ve 700.000 LTC bulunduğunu belirtti. O yıl için 450 milyon dolara tekabül eden bu para, şu an güncel kur ile 350 milyon dolara denk geliyor.

[irp posts=”5319″ name=”WEX Kripto Para Borsasının CEO’su Tutuklandı!”]

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?