Wall Street Analistleri Bitcoin’in 40.000 Dolar’a Düşmesini Bekliyor

Bloomberg’in bir haberine göre, Wall Street’ten bir grup analist, geçen yıl Mart ayından bu yana yaşanan en büyük Bitcoin satışının devam edeceğini ve önde gelen kriptoyu 40.000 dolar’a gerileteceğini düşünüyor.

Evercore ISI’den Rich Ross fiyatların 200 günlük hareketli ortalamaya geri döneceği görüşünde, bu da Bitcoin’i 40.000 dolar’a geri getirecek. Diğerleri, Elon Musk’ın son Twitter paylaşımlarının sürekli düşüş etkisi nedeniyle BTC’nin “daha düşük yüksekler ve daha düşük dipler” modelini takip etmesini bekliyor.

Tallbacken Capital Advisors CEO’su Michael Purves, ayıların şu anda kripto piyasasının kontrolünü ele geçirdiğine inanıyor. Bloomberg’e göre Purves, Nisan ayında bu BTC gerilemesini öngörmüştü. Ona göre, Bitcoin’in tutunması gereken bir sonraki önemli seviye 42.000 dolar. BTC bu seviyenin altına düşerse, daha büyük bir düşüş meydana gelebilir.

Diğer şirketlerin analistleri de, altın şu anda 1.867 dolar’dan işlem gördüğü için varlığın şu anda kripto piyasasından para çektiğine inanıyor.

Bununla birlikte, Bitcoin geçen yılın Mayıs ayından bu yana yüzde 300’ün üzerinde değer kazandı BTC’nin Nisan ayında. 64.000 dolar’lık rekor seviye ulaşmasından bu yana, fiyat yaklaşık yüzde 30 düştü. Ancak, Tom Lee’nin öncülüğünü yaptığı Fundstrat Global Advisors’ın finans uzmanları bunun tersini düşünüyor. Şirketin stratejisti David Grider, Bitcoin’in yakında yukarı yönlü hareketine devam edeceğine inanıyor ve büyük düzeltmelerin bir boğa piyasası için normal olduğuna işaret ediyor.

Ayrıca finans kurumlarıyla çalışan Anchorage Digital Bank, müşterilerinin ya kriptolarını satmadığını, hatta varlıklarını artırarak dipte BTC satın aldıklarını söylüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.