Şubat 19, 2024

Wall Street Analisti, XRP Fiyatının Artacağını Söyledi – İşte Nedeni


XRP, son zamanlarda belirgin bir şekilde yüksek performans göstermemiş olabilir, ancak Wall Street’ten tanınmış bir finansal analist, bu kripto varlığının potansiyelini vurgulayarak önemli bir büyümeye hazır olduğuna inanıyor. Jones’un analizi, temelde XRP’nin düşük performansıyla ilgili endişeleri ele almaktadır. Özellikle, XRP sahiplerine yönelik güvence sağlamaya çalışırken, varlığın gelecekteki büyüme potansiyelini vurgulamaktadır.

Bu analizin merkezinde, Ripple’ın CTO’su David Schwartz’ın XRP’nin potansiyeline ilişkin açıklamaları bulunmaktadır. Schwartz, ülkelerin XRP gibi dijital varlıkları küresel rezerv para birimi olarak benimseyebileceklerini öne sürmüş ve bu durumun XRP’nin büyüme potansiyelini artırabileceğini savunmuştur. Bu açıklamalar, XRP’nin gelecekteki rolü hakkında önemli bir tartışma başlatmıştır ve varlığın geleceği hakkında olumlu bir ışık tutmuştur.

Ripple’ın CTO’su bu fikri geçen yıl bir X-Space görüşmesi sırasında önerdi. Forum sırasında Schwartz, iki küresel rezerv para biriminin aynı anda var olma olasılığına ilişkin bir soruyla karşılaştığında, bu senaryonun gerçekleştirilebilirliğini onayladı ve birçok ülkenin artık doların tek rezerv para birimi olarak güvenilirliğinden sıkıldığını dile getirdi. Schwartz, birçok ülkenin artık alternatiflere açık olduğunu belirtti.

Yeni bir dünya rezerv para birimi tartışması başlatılırsa, ülkelerin, siyasi rakiplerinin kontrolü altındaki başka bir para birimini kabul etmek yerine güvene dayalı olmayan sistemlere yönelebileceklerini söyledi. Ripple CTO’su, bu tür bir senaryoda tarafsızlık ve merkeziyetsizlik sağlayan kripto para birimlerinin, özellikle XRP gibi, başarılı olabileceğini öne sürdü.

XRP Topluluğunun Tepkisi

Linda Jones, Schwartz’ın açıklamasını tekrar değerlendirdikten sonra kripto topluluğu üyeleri, ülkelerin neden özellikle XRP’yi tercih edeceğine dair endişelerini dile getirdi. Kripto para birimlerinin oluşturulmasının nispeten basit olduğunu ve ulusların kendi ihtiyaçlarına daha iyi uyan bir kripto para birimi geliştirebileceklerini söylediler. Dahası, ülkelerin bir stablecoin seçebilecekleri zaman neden XRP gibi değişken bir varlığı tercih edeceklerine dair endişeler vardı.

Öte yandan bazı kripto meraklıları da, stablecoin’lerin geleneksel para birimleri tarafından desteklenmesi gerektiği için, tam da kaçınmaya çalıştıkları şeyin bu olduğuna işaret ederek söz konusu fikre de karşı çıktılar.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?