Vodafone, Facebook’un Kripto Para Projesi Libradan Ayrıldı!

Kripto para topluluğun yakından takip ettiği gelişmelerden biri de Facebook’un kendi kripto parası olan Libra’nın hazırlık süreci. Libra, ilk duyurulduğu andan itibaren sık sık gündem olmayı başardı. Libra cephesinden bu kez bir ayrıldık haberi geldi.

Hatırlarsanız PayPal, Facebook’un Libra kripto parası için desteğini geri çeken ilk şirket olmuştu. Projeden çekilen en güncel şirket ise Birleşik Krallık merkezli uluslararası telekomünikasyon devi Vodafone oldu.

CoinDesk tarafından paylaşılan habere göre, söz konusu ayrılık hem Libra hem de Vodafone tarafından onaylandı. Vodafone’un ayrılma sebebi olarak ise kendi ilgili hizmetine odaklanmak olduğu edilen bilgiler arasında.

Projeden çekilen diğer isimler PayPal, Mastercard, Visa, Mercado Pago, eBay, Stripe ve Booking Holdings olmuştu. Böylelikle Vodafone, Libra Birliği’nden ayrılan sekizinci şirket oldu. Tüm bu ayrılıklara rağmen Libra Birliği’ne 2020 yılında yeni isimlerin katılması bekleniyor.

Libra henüz piyasaya sürülmedi fakat buna rağmen pekçok tartışmanın konusu olmayı başardı. Buna rağmen bir şirket yetkilisi geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada 1500’den fazla şirketin Libra’ya katılabilmek için sırada beklediğini söylemişti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.