Şubat 21, 2020

Vodafone Yeni Reklamında Bitcoin’e Yer Verdi

İngiltere merkezli hücresel sağlayıcı Vodafone, kısa bir süre önce şirketin 17 Şubat’taki Facebook sayfasında yer alan en son Alman reklamlarında Bitcoin’i sergiledi. Birçoğu, Vodafone’un bu yılın başlarında Libra Derneği’nden ayrılmasının ardından bunu Facebook’a karşı bir darbe olarak görüyor.

Vodafone, Facebook sayfasındaki yeni Bitcoin Reklamı ile Bitcoin meraklılarının dikkatini çekiyor. Vodafone, Libra Derneği üyesi olarak Facebook’un Libra kripto para birimi için 10 milyon Dolar ödemek isteyen şirketlerden biriydi.

Libra’nın ağı başlangıçta ortak şirketlerin kripto ağının PoS doğrulama düğümlerini sağlıklı bir ücret karşılığında çalıştırmasını planlıyordu. Facebook’un yasal düzenlemesi Libra’nın ileri ivmesini duraklattıktan sonra, kaydolan 10 şirketten 8’i projeden uzaklaşmaya karar verdi.

Vodafone, uzaklaşan bu şirketlerden biriydi ve bunu bu yılın Ocak ayında yaptılar. Bazıları, şirketin Facebook profilindeki Bitcoin merkezli Vodafone reklamının çıkışını Facebook’a yönelik bir hakaret olarak görüyor.

Vodafone, gelişmekte olan ekonomilerde finansal içerme yaratmaya odaklandığını söyledi. Bitcoin’in açık kaynağını ve izinsiz doğasını ileriye dönük olarak görmesi bu sebeple mümkündür. Libra’ya bakan bürokrasi miktarını gördükten sonra, önde gelen kripto para birimi sonuçta daha iyi bir seçenek olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.