Vodafone Yeni Reklamında Bitcoin’e Yer Verdi

0
423

İngiltere merkezli hücresel sağlayıcı Vodafone, kısa bir süre önce şirketin 17 Şubat’taki Facebook sayfasında yer alan en son Alman reklamlarında Bitcoin’i sergiledi. Birçoğu, Vodafone’un bu yılın başlarında Libra Derneği’nden ayrılmasının ardından bunu Facebook’a karşı bir darbe olarak görüyor.

Vodafone, Facebook sayfasındaki yeni Bitcoin Reklamı ile Bitcoin meraklılarının dikkatini çekiyor. Vodafone, Libra Derneği üyesi olarak Facebook’un Libra kripto para birimi için 10 milyon Dolar ödemek isteyen şirketlerden biriydi.

Libra’nın ağı başlangıçta ortak şirketlerin kripto ağının PoS doğrulama düğümlerini sağlıklı bir ücret karşılığında çalıştırmasını planlıyordu. Facebook’un yasal düzenlemesi Libra’nın ileri ivmesini duraklattıktan sonra, kaydolan 10 şirketten 8’i projeden uzaklaşmaya karar verdi.

Vodafone, uzaklaşan bu şirketlerden biriydi ve bunu bu yılın Ocak ayında yaptılar. Bazıları, şirketin Facebook profilindeki Bitcoin merkezli Vodafone reklamının çıkışını Facebook’a yönelik bir hakaret olarak görüyor.

Vodafone, gelişmekte olan ekonomilerde finansal içerme yaratmaya odaklandığını söyledi. Bitcoin’in açık kaynağını ve izinsiz doğasını ileriye dönük olarak görmesi bu sebeple mümkündür. Libra’ya bakan bürokrasi miktarını gördükten sonra, önde gelen kripto para birimi sonuçta daha iyi bir seçenek olabilir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın