Aralık 12, 2020

Vladimir Putin İmzaladı: Rus Yetkililer Kripto Para Varlıklarını Bildirecek!


Son güncellenme : 12.12.2020 - 08:46

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün imzaladığı kararname içeriğinde Rusya yetkililerin en geç 30 Haziran 2021 tarihine kadar ellerindeki mevcut kripto para varlıklarını gerekli mercie bildirmesi zorunlu olduğu belirtildi.

Belirtilen en geç tarihe kadar Rus yetkililer bir form ile ellerinde ne kadar kripto para birimi ve kripto para cinsinden hangi kripto para biriminden ne kadar sahip olduklarını belirtmek zorundalar.

30 Haziran 2021 tarihinden sonra bildirim yapacak yetkililer için henüz ne tür yasal işlemlerin yapılacağı hakkında bir açıklama gelmedi.

Kararname Yürürlüğe Giriş

Kararnamenin yürürlüğe giriş tarihi 1 Ocak 2021’den sonra oluşabilecek tepkileri bazı Rus yetkililer tarafından şöyle yorumlandı: Kararname başlayacağı tarihte ellerinde kripto para birimi olan yetkililerin yüksek fiyatların etkisiyle kripto para birimlerini elden çıkarabileceklerini belirtirken, 2021 yılı içerisinde Rus yetkililerin kripto para birimleri hakkında açıklamalarının bu süreçte önemli olacağı Rus basınında yerini aldı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?