Vitalik Buterin, Shiba Inu’nun (SHIB) Dolaşımdaki Arzının Yarısına Sahip! Peki Neden?

0

Geçtiğimiz yıl, Shiba Inu’nun (SHIB) anonim geliştiricileri, token arzının yüzde 50’sini Vitalik Buterin’in cüzdanına gönderdi. Bu onların görüşüne göre, token yakma işleminin başka bir yoluydu. Ethereum’un kurucusunun token’ları harcamayacağını varsayarak, bu token’ları ona gönderdiler ve onları etkili bir şekilde dolaşımdan çıkardılar. Şimdi, Vitalik dolaşımdaki arzın yüzde 50’sine sahip ve bu onu dijital varlığın en büyük tek balinası yapıyor.

DOGE’un kayda değer fiyat artışlarından sonra, Dogecoin kopyaları daha popüler hale geldi. DOGE, Elon Musk’ın SNL programına katılmasının ardından başarısız olduğu hafta sonu boyunca SHIB patlak verdi. Varlık, DOGE piyasasından ayrılan paranın bir kısmını aldı.

Ayrıca, haftanın başında, kripto borsaları KuCoin ve Binance, coin’e destek vererek pozitif ivmesini destekledi. Son 7 güne bakıldığında, token’ın yüzde 1.500’den fazla değer kazandığı görülebiliyor.

Şaka token’ının toplam dolaşımdaki arz miktarı 394.796.000.000.000 SHIB’dir. Her SHIB’in yaklaşık 0.000032 dolar’a çıkmasıyla, toplam piyasa değerinin 12 milyar dolar’ın biraz altına ulaştığı söylenebilir.

Geliştiricinin niyeti SHIB’e daha fazla değer katmak iken, esasında Vitalik’e bu kadar büyük bir miktar vererek büyük de bir risk aldılar. Vitalik cüzdanının anahtarını yakmadığı sürece, hesabına her zaman erişebilir ve hissesinin tamamını veya bir kısmını satabilir. Bu konuda yatırımcıların endişeli olduğu söylenebilir.

Son olarak Buterin’in projeyle hiçbir bağlantısının olmadığını ve şu ana kadar cüzdanına SHIB token gönderilmesiyle alakalı hiçbir yorum da bulunmadığını belirmekte fayda var.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın