Vitalik Buterin, Shiba Inu’nun (SHIB) Dolaşımdaki Arzının Yarısına Sahip! Peki Neden?

Geçtiğimiz yıl, Shiba Inu’nun (SHIB) anonim geliştiricileri, token arzının yüzde 50’sini Vitalik Buterin’in cüzdanına gönderdi. Bu onların görüşüne göre, token yakma işleminin başka bir yoluydu. Ethereum’un kurucusunun token’ları harcamayacağını varsayarak, bu token’ları ona gönderdiler ve onları etkili bir şekilde dolaşımdan çıkardılar. Şimdi, Vitalik dolaşımdaki arzın yüzde 50’sine sahip ve bu onu dijital varlığın en büyük tek balinası yapıyor.

DOGE’un kayda değer fiyat artışlarından sonra, Dogecoin kopyaları daha popüler hale geldi. DOGE, Elon Musk’ın SNL programına katılmasının ardından başarısız olduğu hafta sonu boyunca SHIB patlak verdi. Varlık, DOGE piyasasından ayrılan paranın bir kısmını aldı.

Ayrıca, haftanın başında, kripto borsaları KuCoin ve Binance, coin’e destek vererek pozitif ivmesini destekledi. Son 7 güne bakıldığında, token’ın yüzde 1.500’den fazla değer kazandığı görülebiliyor.

Şaka token’ının toplam dolaşımdaki arz miktarı 394.796.000.000.000 SHIB’dir. Her SHIB’in yaklaşık 0.000032 dolar’a çıkmasıyla, toplam piyasa değerinin 12 milyar dolar’ın biraz altına ulaştığı söylenebilir.

Geliştiricinin niyeti SHIB’e daha fazla değer katmak iken, esasında Vitalik’e bu kadar büyük bir miktar vererek büyük de bir risk aldılar. Vitalik cüzdanının anahtarını yakmadığı sürece, hesabına her zaman erişebilir ve hissesinin tamamını veya bir kısmını satabilir. Bu konuda yatırımcıların endişeli olduğu söylenebilir.

Son olarak Buterin’in projeyle hiçbir bağlantısının olmadığını ve şu ana kadar cüzdanına SHIB token gönderilmesiyle alakalı hiçbir yorum da bulunmadığını belirmekte fayda var.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.