Eylül 4, 2023

Vitalik Buterin Rahat Durmuyor: O Altcoin Yine Hareket Halinde!


PeckShieldAlert tarafından tespit edilen işlemlere göre “Vitalik Buterin ile ilgili” adresler milyonlarca değerinde Ethereum token’ı borsalara aktarıyor. Bu durum, yorumlarda birçok yatırımcının Vitalik’in ETH token’ı bir kısmını satmaya hazırlanıp hazırlanmadığı konusunda spekülasyon yapmasına neden oldu.

Yaklaşık 20 gün önce, Vitalik ile ilişkili bir adres, yaklaşık 1,64 milyon dolar değerinde 999 ETH’yi başka bir adrese transfer etti. Bu adres (0x5567) daha önce Vitalik ile ilişkili aynı adresten (0xD04d…8fd7) yaklaşık 1.701 ETH almıştı ve son 20 gün içinde bu fonlar bir Bitstamp para yatırma adresine taşındı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, geçen yıl Vitalik ile ilgili adres (0xD04d…8fd7) Vb 3 etiketli bir adresten toplam 70.000 Ethereum token’ı almış durumda. Buna 6 Mayıs 2022’de yaklaşık 30.000 ETH ve 24 Kasım 2022’de ilave 40.000 ETH dahildir.

Vitalik ile bağlantılı adres (0xD04d…8fd7) dört ayrı adrese 31.000 ETH tahsis etmiş durumda: 5.700 ETH 0xe692…52B0 adresine gönderildi, yaklaşık 22.300 ETH 0x9e92…fb8e adresine yönlendirildi, yaklaşık 2.700 ETH 0x5567…31b1 adresine aktarıldı ve yaklaşık 300 ETH Bitstamp mevduat hesabına yatırıldı.

İlgili haberlerde, CoinMarketCap’e göre Ethereum fiyatı son 24 saat içinde %0,09 oranında düşüş gösterdi. Sonuç olarak, önde gelen altcoin 1.637,94 dolardan işlem gördü ve bu da günlük zirvesi olan 1.645 dolar ile 24 saatin en düşük seviyesi olan 1.626 dolar arasında işlem görüyordu.

Son 24 saat içinde Ethereum’un gün içi işlem hacmi %22’nin üzerinde artarak basın saatine göre yaklaşık 3,36 milyar dolara ulaştı. Bu alternatif kripto para biriminin değerindeki düşüş, negatif haftalık performansının -%0,22’ye hafifçe uzamasına neden oldu. Piyasa değerine gelince, ETH’nin değeri yaklaşık 196,92 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?