Vitalik Buterin: Ethereum Bitcoin’in Eksikliklerini Kapatıyor


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:46

Vitalik Buterin, Ethereum’u geliştirmesindeki tek amacın Bitcoin’in eksik bölümlerini tamamlamak olduğunu dile getirdi.

Kripto para dünyasının en büyük isimlerinden biri olarak tanınan Vitalik Buterin birkaç gün önce Insider’a bir röportaj verdi. Buterin bu röportaj sırasında kripto para sektörünün genel durumundan ve Ethereum’un ortaya çıkış hikayesinden bahsetti.

Buterin röportajında Bitcoin ile Ethereum arasındaki benzerliklere ve farklılıklardan bahsetti. Bitcoin’in bazı alanlarda yetersiz kaldığını vurgulayan Buterin, Ethereum’u geliştirmesindeki amacın Bitcoindeki yetersizlikleri ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

Bitcoin’in oluşumunu hesap makinesine benzeten buterin, Bitcoin’in tek bir işleve sahip olduğunu ve bu işlevi olumlu bir şekilde yerine getirdiğini düşünmekte. Buterin, Ethereum’un ise Bitcoin’in tam tersine tek işlevle değil birden fazla işlevi yerine getireceğine inanmakta.

Bitcoin’i hesap makinesine benzeten Buterin, Ethereum’u içerisinde bir hesap makinesi uygulaması da barındıran, birden fazla uygulamayı barındırabilen bir “akıllı telefona” benzetmekte. Kendisinin konu açıklamalarından bir kesit:

“Güçlü bir alt yapı sistemine sahi olan bir akıllı telefon fikrinden yola çıkarak her Blockchain’e adapte olabilen, daha genel işlevli bir şey oluşturdum.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?