Vitalik Buterin: 2013’te Ripple’da Stajyer Olmaya Çalıştım

19 Nisan Cuma Günü, Ethereum’u icat eden Rus-Kanada asıllı bilgisayar bilimcisi Vitalik Buterin, kendisiyle ilgili “ilginç bir gerçeği” ortaya çıkardı:
“2013’ün ortalarında Ripple’da stajyer olmaya çalışmıştım.”

Vitalik’in sözlerinin bağlamına bakmadan önce, Vitalik’in Aralık 2013’te ki orjinal Ethereum önerisinin arkasında olan eski fikirlerin Ekim 2013’teki İsrail ziyareti dolayısıyla ortaya çıktığını hatırlamamız gerekiyor:

Ethereum ilk başta çok eski basit bir sürüm ile başladı. O zamanlar Ethereum’a Ethereum bile denilmiyordu. 2013 Ekim Ayında İsrail’e gittiğimde Mastercoin takımı ile biraz zaman geçirdim.
Onların tam olarak ne yaptıklarını düşünürken onlara protokollerini daha yaygın hale getirmek ve destek amaçlı bir takım gönderdim.

Vitalik’in Ripple’da ki stajyerlik girişimi ile ilgili kabulü, Coinbase’de Kurucu Ortak olan Brian Armstrong’un attığı tweet’e cevap olarak geldi:


Vitalik attığı tweetde, 2013 yılının ortalarında, Kanada’da yaşadığı zamanlar, Ripple Labs’a atanan şirkette stajyer olarak çalışmak amaçlı California’ya gelmeye çalıştığını söyledi. Ancak vizeye sponsor olacak şirketin en az 1 yaşında olması gerekiyordu, bu sebepten dolayı gidemediğini açıkladı.

Vitalik’in o zaman çalışmak istediği şirket, Ripple Labs’in orjinal adı olan OpenCoin,2012 Eylül Ayında Chris Larsen ve Jed McCaleb tarafından ortak olarak kurulmuştur.

Kaynak:cryptoglobe

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.