Visa İle USDC Anlaşması Ethereum’a Değer Katacak!

Visa Inc.’in USD Coin işlemlerini Ethereum kullanarak yapabileceği haberi hiç şüphesiz iyi bir haber. Fakat bunun ekonomi ve ağ ölçeklendirme üzerinde nasıl bir etkisi olacak?

Visa, Ethereum Ekonomisine Değer Katacak

Küresel ödeme şirketi Visa 29 Mart’ta ağındaki işlemlerini sürdürebilmek için Circle’in USD Coin’ini kullanacağını açıkladı. Visa Inc., Ethereum ağı üzerinden ödemeleri gerçekleştirebilmek için Crypto.com platformuyla bir pilot program başlatacağını duyurdu.

David Hoffman bu büyük habere tepki olarak “Visa, ETH sahiplerine ödeme yapacak” başlıklı bir haber yayınladı. Bu haberde Hoffman, Visa’nın saniyede 1500 işlemi gerçekleştirebilen kendi ödeme ağını kullanabilmesinin Ethereum’daki USDC ödemelerini değerlendirmenin bir yolu olduğundan bahsediyor.

Visa’nın ölçeklendirme kapasitesinin şimdilik sadece merkezi bir hizmet sağlayıcısının sunabileceği bir sistem olduğunu belirten Hoffman bu sistemin, işlemleri bir araya getiren ve bunları ana zincirden işleyen katman 2 toplamlarına benzer bi şekilde olduğunu belirtti.

Visa’nın ağında binlerce işlem dahili olarak gerçekleşecek ve bunun sonrasında Visa Inc.’in USDC transferi yaparken Visa’dan faydalanmakta olan ortakların bakiyelerini güncellemek için Ethereum’a tek bir toplu işlem yapması yeterli olacaktır. Bu durum büyük bir ekonomik faaliyeti Ethereum ekosistemine taşımış olacak.

Ethereum’un Reaksiyonu

Ethereum fiyatları bu habere %8 sıçrayış yaparak karşılık verdi ve gün içinde 1.830 dolar seviyesine ulaştı. Fiyatlar Salı gününde biraz düşmesine rağmen, varlık gün sonunu %5.7 artış sağlamış kapattı. Coingecko’ya göre basın toplantısı sırasında ETH, 1.804 dolardan el değiştiriyordu. 2021 yılının başından bu yana ETH fiyatları %142 arttı. Bu artış aynı dönemde %97 artış sağlayan Bitcoin’den bile daha iyi bir peformans göstermiş olduğu anlamına geliyor.

Kaynak : beincrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.