Visa; Ethereum Zeminli USDC ile İş Birliği Yaptı, İşte Ayrıntılar!

Forbes aracılığı ile oluşturulan bir rapora göre; dolar destekli stablecoin olan USD Coin’i (USDC) ileri seviyelere taşıyan Circle ve Visa iş birliği yaptı. Böylece Circle’ın anlaşma yapıldıktan sonraki günlerde Visa kart olanağı tanıyan kuruluşların USDC ödemelerini iletmesine ve almasına yardımda bulunacak.

Hazırlanan Forbes raporunda konu ile ilgili şu cümleler geçiyor:

“İşletmeler sonunda Visa aracılığı ile desteklenen herhangi bir işletmeye uluslararası USDC ödemeleri gönderebilecek ve bu fonlar ulusal para birimine çevrildikten sonra bunları Visa kabul eden her yerde harcayabilecek.”

Circle, Visa’nın Fast Track izlencesinden geçmesinin ardından Visa; bütün işletmelerin kart yardımıyla diğer işletmelere USDC iletmesine ve almasına imkân tanıyan bir kart ortaya koyacaktır. USDC fonlarının lokal para birimine çevrilmesinin ardından, işletmeler parayı Visa’yı onaylayan her yerde harcayabilecek.

Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield Yapılan İş Birliği Hakkında Düşüncelerini Açıkladı!

Visa’nın kripto alanının başkanı Cuy Sheffield bu konu hakkında şu cümleleri kullandı:

“Bu, işletmelerin USDC bakiyesini harcayabilmesine olanak sağlayabilecek ilk kurumsal kart olacak. Bu sebeple çıkacak kurumsal kartın, USDC’nin Circle’ın ticari müşterileri için sağlayabileceği yararı ciddi miktarda arttıracağını düşünüyoruz. Visa’yı bir ‘ağların ağı’ olarak düşünmeye devam ediyoruz. USDC gibi Blockchain ağları ve Stablecoin’ler yalnızca ek ağlar olmaktadır. Bu yüzden Visa’nın müşterilerimize sağlayabileceği, onlara erişmelerini ve Visa kullanan satıcılarımızla harcama yapmalarına imkân sağlayan önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.”

Aynı zamanda neredeyse 4-5 saat önce şu tweet’i attı:

“Son iki yıldır Stablecoin’lerin büyümesini çok yakından izliyoruz. USDC’yi küresel ağımıza bağlamalarına destek olmak adına Visa’nın Circle iş birliği konusunda çok heyecanlıyım.”

Fast Track Programı’nın Ayrıntıları

7 Mayıs tarihinde açıklanan Visa’nın Fast Track programı; “yerleşik ve yeni işletmelerin Visa ağının hızından, güvenliğinden ve ölçeğinden faydalanarak; geçen süreci aylar ve haftalar ile hızla çalışmasına imkân tanıyor. Visa’nın iş partnerleri, çevrimiçi lisanslamaya, API’lere ve fintech’lere işlerini ölçeklendirmek amacıyla destek vermek için kapsamı geniş pazarlara giriş kitleri, çevrimiçi eğitim ve işinde uzman kişilerin tavsiyelerini almaya olanak tanıyor.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.