Visa; Ethereum Zeminli USDC ile İş Birliği Yaptı, İşte Ayrıntılar!

0
356

Forbes aracılığı ile oluşturulan bir rapora göre; dolar destekli stablecoin olan USD Coin’i (USDC) ileri seviyelere taşıyan Circle ve Visa iş birliği yaptı. Böylece Circle’ın anlaşma yapıldıktan sonraki günlerde Visa kart olanağı tanıyan kuruluşların USDC ödemelerini iletmesine ve almasına yardımda bulunacak.

Hazırlanan Forbes raporunda konu ile ilgili şu cümleler geçiyor:

“İşletmeler sonunda Visa aracılığı ile desteklenen herhangi bir işletmeye uluslararası USDC ödemeleri gönderebilecek ve bu fonlar ulusal para birimine çevrildikten sonra bunları Visa kabul eden her yerde harcayabilecek.”

Circle, Visa’nın Fast Track izlencesinden geçmesinin ardından Visa; bütün işletmelerin kart yardımıyla diğer işletmelere USDC iletmesine ve almasına imkân tanıyan bir kart ortaya koyacaktır. USDC fonlarının lokal para birimine çevrilmesinin ardından, işletmeler parayı Visa’yı onaylayan her yerde harcayabilecek.

Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield Yapılan İş Birliği Hakkında Düşüncelerini Açıkladı!

Visa’nın kripto alanının başkanı Cuy Sheffield bu konu hakkında şu cümleleri kullandı:

“Bu, işletmelerin USDC bakiyesini harcayabilmesine olanak sağlayabilecek ilk kurumsal kart olacak. Bu sebeple çıkacak kurumsal kartın, USDC’nin Circle’ın ticari müşterileri için sağlayabileceği yararı ciddi miktarda arttıracağını düşünüyoruz. Visa’yı bir ‘ağların ağı’ olarak düşünmeye devam ediyoruz. USDC gibi Blockchain ağları ve Stablecoin’ler yalnızca ek ağlar olmaktadır. Bu yüzden Visa’nın müşterilerimize sağlayabileceği, onlara erişmelerini ve Visa kullanan satıcılarımızla harcama yapmalarına imkân sağlayan önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.”

Aynı zamanda neredeyse 4-5 saat önce şu tweet’i attı:

“Son iki yıldır Stablecoin’lerin büyümesini çok yakından izliyoruz. USDC’yi küresel ağımıza bağlamalarına destek olmak adına Visa’nın Circle iş birliği konusunda çok heyecanlıyım.”

Fast Track Programı’nın Ayrıntıları

7 Mayıs tarihinde açıklanan Visa’nın Fast Track programı; “yerleşik ve yeni işletmelerin Visa ağının hızından, güvenliğinden ve ölçeğinden faydalanarak; geçen süreci aylar ve haftalar ile hızla çalışmasına imkân tanıyor. Visa’nın iş partnerleri, çevrimiçi lisanslamaya, API’lere ve fintech’lere işlerini ölçeklendirmek amacıyla destek vermek için kapsamı geniş pazarlara giriş kitleri, çevrimiçi eğitim ve işinde uzman kişilerin tavsiyelerini almaya olanak tanıyor.”

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın