Visa, Ethereum ve Bitcoin’le Çalışmış Blockchain Mühendisleri Arıyor

Ödemeler devi Visa, son iş ilanına göre blockchain mühendisleri arıyor. Tüm kredi kartı işlemlerinin yüzde 53’ünü oluşturan önde gelen şirketin, Austin (Texas) ve Foster City’de (California) çeşitli açık pozisyonları var.

İş tanımı Visa’nın özellikle Ethereum ve onun blockchain mimarisinde güçlü uzmanlığa sahip birini aradığını bildiriyor:

“Ethereum ve blockchain mimarisi ile deneyimli güçlü bir geliştirici, dağıtılmış uygulama oluşturmakla görevli ekibin bir parçası olacak birini arıyoruz.”

Bu, bir geliştiricinin (C ++ veya Java üstünde) akıllı sözleşmeler oluşturmak için kullanılan Solidity programlama dilinde iyi bir şekilde bilgili olması gerektiği anlamına geliyor.

İdeal adayları ise Bitcoin, Ripple ve kurumsal blockchain platformu R3 ile çalışmış kişiler olarak geçiyor.

Visa’nın yeni işe alacağı personelinin sorumlulukları arasında “benzersiz” blockchain girişimlerine liderlik etme, kod yazma ve alandaki yeni teknolojileri izleme yer alacak.

Visa’nın Blockchain Destekli Ödeme Sistemi

Visa yıllardır fintech bölümü için blockchain mühendislerini işe alıyor. Şirket, geçtiğimiz Haziran ayında blockchain tabanlı ödeme sistemi B2B Connect’i piyasaya sürdü. İlk olarak 2016 yılında açıklanan hizmet, Visa’nın kurumsal müşterilerinin anında sınır ötesi transfer yapmalarına izin veriyor.

Visa, blockchain teknolojisini bünyesine dahil etme ve uygulama adına önümüzdeki dönemlerde de adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.