Şubat 7, 2023

Şok İddia: Visa Bu Altcoin ile Gizli Ortaklık mı Kuruyor?

Visa son birkaç yıl içinde dört Ripple ortağını satın aldı veya onlarla ortaklık kurdu. Kendini XRP influencer’ı olarak tanımlayan “24HRSCRYPTO” ise bu gelişmeleri yorumladı. Influencer yaptığı paylaşımda iki şirketin “gizli” bir şekilde birlikte çalıştığı iddiası yer alıyor.

Yapılan paylaşımda Visa’nın birkaç yıl içerisinde en az dört Ripple ortağını satın aldığı veya bir ortaklık kurduğu iddiası yer alıyor. Sonuç olarak influencer’a göre bu XRP için büyük bir gelişme.

Ripple ortakları arasında Earthport, Dee Money, CurrencyCloud ve Novatti yer alıyor. Visa, Earthport ve CurrencyCloud’u satın aldı. Öte yandan Dee Money ve Novatti ile ortaklıklar duyurdu.

Ripple, SEC Davasına Rağmen Büyüyor

Ancak yapılan ufak bir araştırmanın ardından satın alınan şirketlerin Ripple’ın resmi sayfalarında yer almadığı açık bir şekilde görülebiliyor. Bu ortaklık ve satın alımların Visa’nın “uluslarası ödeme çözümlerinin” bir parçası olduğu tahmin ediliyor. Bu ise XRP ile herhangi bir doğrudan ilişki olmadığı anlamına geliyor.

Nitekim her iki şirket de konuya ilişkin resmi bir açıklama yapmadı.

Sonuç olarak, Visa’nın Ripple ile işbirliği içinde olduğunu iddia etmek zor. Ancak bu durum, Visa gibi geleneksel finans devleri tarafından sürekli aranan Ripple ortaklarının önemine ve erişimine işaret ediyor.

Buna ek olarak Ripple’dan gelen raporlara göre XRP ve genel olarak ekosistem SEC ile devam eden davaya rağmen gelişmeye devam ediyor. Buna ek olarak XRP Ledger da kullanılabilirliğini ve işlevselliğini arttırmaya devam ediyor.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?