Şubat 29, 2020

Virüsün İlham Verdiği Yeni Kripto Para, “CoronaCoin”

Kripto para geliştiricileri, yatırımcıların kaç kişinin hastalandığına veya öldüğüne bağlı olarak koronavirüs salgını üzerine bahis oynamalarına izin veren bir dijital para yarattılar.

Web sitesine göre, “CoronaCoin” olarak adlandırılan dijital paranın arzı, yeni vakaların oranına bağlı olarak her iki günde bir azalacak. Fiyatının virüsün öldürdüğü kişi sayısına göre yükseleceği düşünülüyor.

Salgın Hızla Yayılıyor

Koronavirüs salgını küreselleşiyor, altı yeni ülke daha Cuma günü ilk vakalarını bildirdi. Dünya Sağlık Örgütü ise küresel yayılma ve etki alarmını “çok yüksek” seviyesine yükseltti.

Son DSÖ rakamları, Çin’de 2.700’den fazla ölüm ve diğer 46 ülkede 57 ölümle 82.000’den fazla insanın enfekte olduğunu göstermektedir.

Web sitesine göre, CoronaCoin için toplam arz dünya nüfusuna dayanıyor ve enfekte olmuş veya ölenlerin sayısına göre kripto 48 saatte bir yakılacak.

Kendini geliştiricilerden biri olarak tanımlayan bir kullanıcı olan Sunny Kemp, mesajlaşma uygulaması Telegram sohbetinde şunları söyledi:

“Bazı insanlar, virüsün yayılması nedeniyle arzın büyük bir kısmının yakılacağını düşünüyorlar, bu yüzden yatırım yapıyorlar.”

Kemp, ekibin yedi geliştiriciden oluştuğunu ve çoğunlukla Avrupa’da bulunduklarını söyledi.

Bitcoin gibi kripto para birimleri, işlemlerini doğrulamak için gelişmiş kriptografiye dayanan dijital para birimleridir. Gelişmekte olan varlık sınıfı, sık sık fiyat çöküşleri ve dolandırıcılıklarla uğraşmaktadır.

İşlemler, blockchain adı verilen bir dijital defter aracılığıyla kaydedilir. Kemp’e göre CoronaCoin’in blok zinciri, virüsün yayılmasını belgeliyor. Ek olarak, kripto para Saturn.Network gibi bazı çevrimiçi borsalarda satın alınabilir ve satılabilir.

Sosyal medya platformu Reddit kullanıcılarının bazıları dijital parayı eleştirdi.

“Açıkçası, bu ahlaksızlık”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.