Veri Depolama Merkezi CyrusOne Hacker Mağduru Oldu

ZDNet ve Cointelegraph’ın haberine göre, merkezi Teksas’ta bulunan veri depolama merkezi CyrusOne “fidye yazılımı” adı verilen REvil’in saldırısına maruz kaldı. Bu yazılımın ülkedeki bazı yerel hükümetleri, şirketleri ve hizmet sağlayıcılarını hedef aldığı biliniyor.

Şirket, IX ve IP ağ hizmetlerinin bu saldırıdan etkilenmediğini ve emniyet görevlilerinin bu konuyla ilgili mesai yaptığını bildirdi. Şirket, Cointelegraph’a gönderdiği bir e-posta’da olaydan bahsetti.

“Çogunluğu New York veri merkezinde yer alan hizmet müşterilerimizin altısı, ağlarında bazı cihazları şifreleyen bir fidye yazılımı nedeniyle erişim sorunu yaşadı.”

Saldırganlar bu işi para için yaptıklarını ve sadece amaçlarının kar etmek olduğunu söylediler. Bu saldırının karşılığında para isteseler de şirket, para vermeyi reddetti. Saldırıya uğrayan veriler, saldırganlar şifrelediği için kaybedilecek.

Geçen ay başka bir fidye saldırısı daha oldu. Riviera Beach, Florida’ da olan saldırıda saldırganlar, devlet kayıtları gibi önemli verilere ulaşımı engelledi ve şehrin elektronik ödemeleri gerçekleştirmesinin önüne geçti. Şehri yetkilileri 600 bin değerinde bir Bitcoin’ i fidye olarak ödemek zorunda kaldı.

Yine Ekim ayında olan başka bir saldırıdaysa Saldırganlar, Güney Afrikada bir kent olan Johannesburg’un web sitesini ele geçirdi. Bilgileri ulaşımı geri açmak için fidye talep eden saldırganların istekleri reddedildi. Saldırıda birçok kişinin bilgisi ve web sitenin arayüzüne ulaşan saldırganlar herhangi bir kar elde edemediler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.