Ocak 23, 2020

Venezuella’da Kripto Para Kumarhanesi Açılıyor

Venezuella cumhurbaşkanı Nicolas Maduro kısa süre önce Ávila Milli Parkı’nın Hotel Humboldt’unun yakınında devlet kripto para birimi “Petro” (PTR) ile işletilebilecek bir kumarhaneye sahip olacağını duyurdu. Gelirler, Venezuela’nın eğitim sektörünü ve halk sağlığını finanse etmek için kullanılacak.

On yıldan kısa bir süre önce, Maduro’nun akıl hocası, eski cumhurbaşkanı Hugo Chavez, tüm bahis yerlerini fuhuş, uyuşturucu ve suçun limanları olarak kapatmayı emretti. O zamandan beri, sadece birkaç çevrimiçi platform Venezuella vatandaşlarının kumar oynamasına izin verdi.

Kumarhanenin adı, açılış tarihi ve konukların Petroapp kullanması gerekip gerekmediği de dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı açıklanmadı. Ekonomik erimeden muzdarip bir ülke için kripto kumarhanesinin ne kadar fayda sağlayıp sağlamayacağını bekleyip görmek gerek.

Geçen yıl bu kez, Venezuela’nın petrol destekli stabilcoin’i ciddi derecede başarısız olmuştu. Herhangi bir büyük kripto borsası tarafından kabul edilmedi. Devlet destekli bir dijital varlığın ne olabileceğine dair korkunç bir örneğin ilk gerçek halini sunmuştu. Ancak Maduro, Burger King, Traki (Venezüella’nın en büyük perakende mağazalarından biri) ve Banco de Venezuela da dahil olmak üzere ülke çapında birkaç markanın desteği ile dijital varlığı hayata döndürmek için oldukça iyi bir iş çıkardı.

Venezuela’nın şimdi de bir kripto ATM’si var ve Petro, çeşitli hükümet projelerine ana finansman ve gelir kaynağı olarak dahil edildi. Varlığı listeleyecek büyük bir kripto para borsası olmasa da (ve muhtemelen değişmeyecek, çünkü Petro zaten ABD Ticaret Odası tarafından bir yaptırım listesine yerleştirildi), bu kripto para ile ilgili ilerleme kaydedildi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.