Venezuella’da Kripto Para Kumarhanesi Açılıyor

0
392

Venezuella cumhurbaşkanı Nicolas Maduro kısa süre önce Ávila Milli Parkı’nın Hotel Humboldt’unun yakınında devlet kripto para birimi “Petro” (PTR) ile işletilebilecek bir kumarhaneye sahip olacağını duyurdu. Gelirler, Venezuela’nın eğitim sektörünü ve halk sağlığını finanse etmek için kullanılacak.

On yıldan kısa bir süre önce, Maduro’nun akıl hocası, eski cumhurbaşkanı Hugo Chavez, tüm bahis yerlerini fuhuş, uyuşturucu ve suçun limanları olarak kapatmayı emretti. O zamandan beri, sadece birkaç çevrimiçi platform Venezuella vatandaşlarının kumar oynamasına izin verdi.

Kumarhanenin adı, açılış tarihi ve konukların Petroapp kullanması gerekip gerekmediği de dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı açıklanmadı. Ekonomik erimeden muzdarip bir ülke için kripto kumarhanesinin ne kadar fayda sağlayıp sağlamayacağını bekleyip görmek gerek.

Geçen yıl bu kez, Venezuela’nın petrol destekli stabilcoin’i ciddi derecede başarısız olmuştu. Herhangi bir büyük kripto borsası tarafından kabul edilmedi. Devlet destekli bir dijital varlığın ne olabileceğine dair korkunç bir örneğin ilk gerçek halini sunmuştu. Ancak Maduro, Burger King, Traki (Venezüella’nın en büyük perakende mağazalarından biri) ve Banco de Venezuela da dahil olmak üzere ülke çapında birkaç markanın desteği ile dijital varlığı hayata döndürmek için oldukça iyi bir iş çıkardı.

Venezuela’nın şimdi de bir kripto ATM’si var ve Petro, çeşitli hükümet projelerine ana finansman ve gelir kaynağı olarak dahil edildi. Varlığı listeleyecek büyük bir kripto para borsası olmasa da (ve muhtemelen değişmeyecek, çünkü Petro zaten ABD Ticaret Odası tarafından bir yaptırım listesine yerleştirildi), bu kripto para ile ilgili ilerleme kaydedildi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın