Venezuela’daki Caracas Air, Bitcoin’i Yeni Ödeme Yöntemi Olarak Ekliyor

Venezuela havacılık akademisi Caracas Air, CEO Oliver Laufer’ın tweet’ine göre, artık Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini duyurdu:

Bugünden itibaren Bitcoin’i kabul ediyoruz ve bu yeni ödeme yöntemini seçen herkese indirim ve finansman planları sağlayacağız”

Şirket, kripto para birimini benimseyen Venezuela’daki en son şirketlerden biri oldu. Bu hamle, enflasyonun artması ve ülkenin yerel para birimine (Venezuela Bolivarı) olan güven eksikliğinin ülkeyi ele geçirmesinin arkasından geldi.

2015 yılında kurulan Caracas Air, Güney Amerika’da en hızlı büyüyen havacılık akademilerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Şirketin şu anda 900 civarında öğrencisi bulunuyor.

Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etme hamlesi, muhtemelen büyük bir şirket tarafından yapılacak bu tarz hamlelerin sonuncusu olmayacak. Çünkü Venezuela’daki hiper enflasyon, vatandaşların alternatif ödeme yöntemleri ve değer depoları aramalarına neden oluyor.

Venezuela Bolivar’ına Alternatif

Vatandaşlar değer kaybeden Venezuela Bolivar’ından uzaklaştıkça, ülke Bitcoin ticaretinde son derece aktif olmaya başladı. Eşler arası BTC ticareti sürekli büyüyen hacmiyle birlikte, ülkede istikrarlı bir artış gördü.

Kaynak: Coin.Dance

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan kurtulmayı başaramaması nedeniyle Bitcoin ticaret hacmi Venezuela’da gelişmeye devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.