Venezuela, Pasaport Ödemeleri İçin Bitcoin’i Test Etti

Venezuela hükümeti pasaport başvuru sahiplerinin bu hafta Bitcoin ile ödeme yapmalarına izin verdi. Bu seçenek SAIME yani Venezuela’nın Kimlik, Göç ve Yabancılar İdari Servisi’nde görüldü.

Twitter’daki bir kullanıcı da dahil olmak üzere birçok sosyal medya kullanıcısı, ekran görüntüleri yayınlayarak özelliği ortaya çıkardı.

Bitcoin ödemelerinin onaylanması, kullanıcı raporlarına göre yaklaşık sekiz dakika sürdü. Bu ödemeler ödeme işlemcisi BTCPay Server üzerinden kabul edildi. Bu seçeneğin kredi kartı ödemelerinin askıya alınma nedeniyle getirildiği düşünülüyor, tabi bunların birbirinden alakasız olaylar olması da mümkün.

Ayrıca, Venezuela gazetecisi Marbellis Linares ödeme seçeneğinin gerçekten kullanılabilir olmadığını iddia etti ve işlevsel değil, diyerek haberin yanlış yanlış olduğunu söyledi. Fakat, bu açıklama, sosyal medyada dolaşan ödemelerin ekran görüntülerinin olmasıyla çelişmektedir. Bitcoin ile ödeme seçeneği Venezuela vatandaşları için geçerli olmayabilir. Konuyla ilgili yetkililer tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kullanıcı raporlarına göre, Bitcoin ödemeleri, girişlerinden sadece birkaç saat sonra kaldırıldı. Bu sebeple hükümetin Bitcoin ödemelerinde bir test yürütüyor olma ihtimali güçlendi.

Venezuela, aşırı enflasyonun ülkenin ulusal para birimi Venezuela bolivarını etkilemesi nedeniyle bir kripto para birimi noktası haline geldi. Coindance istatistikleri, Venezuela kullanıcılarının LocalBitcoins’teki en yüksek hacimli alıcılar ve satıcılar arasında olduğunu ortaya koydu.

Venezuela’nın devlet destekli kripto para birimi Petro da ana akım kripto para birimlerine karşı dikkat çekmek için yarışıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.