Velo Protokolü Bir Sonraki “XRP Katili” Olabilir!

Sınır ötesi para havaleleri, blok zinciri teknolojisi tarafından kullanılmayan küresel ekonomi için yakıt sağlayan ana işlemlerden biridir. Velo protokolü dünyayı birleştirmek için hazırlanırken, blok zincirinin ortaya çıkmasıyla gelişen yeni fikirler nihayet bu endüstride kendini göstermeye başladı.

Ripple’ın XRP Ledger teknolojisi, yıllar boyunca sınır ötesi ödeme çözümleri sağladı. Şimdi ise işçi dövizleri dünyasındaki saltanatı, Velo’nun attığı büyük adımlarla yıkılabilir gibi görünüyor.

Velo “XRP Katili”

Velo, dünya çapında uzlaşmayı sağlayarak uluslararası havale piyasasını bozmayı amaçlayan, blok zinciri etkin bir platform olarak öne çıkıyor. Protokol, akıllı sözleşmelerin kullanılması, sistem içerisindeki gereksiz üçüncü şahısları ortadan kaldırma amacına başarıyla hizmet ediyor.

Blok zinciri startup’ı sınır ötesi ödeme süreçlerini verimli hale getirmek amacıyla dağıtılmış defter teknolojisinin avantajlarından yararlanmayı hedefliyor.

VELO, herhangi bir itibari para birimi ile bire bir oranında sabitlenmiş dijital kredileri kullanıyor ve bu şekilde güvensiz doğrudan transferler sağlıyor. Bu ağın birincil odak bölgesi, her birinin kendi finansal sistemine sahip olduğu Güneydoğu Asya’dır.

Bağımsız finansal kurumlara sahip birçok ülke olduğu göz önüne alındığında, bu çok sayıda yetersizlik katmanı yaratır. Katman, para teslim edilmeden önce fonların teslim edilmesinden, döviz kotasyonlarının alınmasından ve yabancı para birimlerinin ABD dolarına çevrilmesinden başlar. Bu dayanılmaz süreç te, üçüncü şahısları ortadan kaldırma ihtiyacını artırıyor.

Velo’nun teklif değeri, Ripple gibi diğer projeler arasında öne çıkıyor. Sistem, üçüncü şahısların dijital olarak dağıtılmış bir şekilde yerini alabilmek için tasarlanmıştır.

Velo sayesinde, dijital ve geleneksel sistemlerin faydaları ve çeşitli pazarlar arasında birlikte çalışabilirliği oluşturan kredi hizmetleri sunulabilir.

İşletmeler ayrıca, doğal değeri olan dijital kredileri yayınlamak için bu protokolü kullanabilir.

Velo şu anda Güneydoğu Asya’yı hedef alsa da, henüz finansal risk almamış olan dünyanın diğer ülkeleri için sorunsuz bir sistem yaratacak, sınır ötesi ödemelerin geleceği olmayı planlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.