Mart 29, 2024

VeChain Fiyat Analizi: İşte VeChain’in Trend Olmasının En Önemli Nedenleri!


Son zamanlarda dikkat çeken coin’i VeChain, kripto topluluğu arasında trend haline geldi. Bu bağlamda 2015 yılında başlatılan VeChain, yerel tokenı VET’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,2782 doları aştı. Bu başarıyla kripto yatırımcıları arasında büyük bir popülerlik kazandı.

Altcoin eski ihtişamından uzak görünüyor. Ancak VeChain hala ilgi çekiyor ve CoinmarketCap’te 42. sırada yer alıyor. Bu haberde, VeChain’in neden trend olduğunu ve piyasada nasıl bir performans gösterdiği ele alınacaktır.

VeChain Fiyat Analizi

VET fiyatı son 24 saat içinde %4 artışla 0.04597 dolar seviyesine ulaştı. Ek olarak, bir haftalık süreçte hala %8’lik bir artış sağlamaya devam ediyor. Ancak, en iyi performans gösteren günlerin geride kaldığını söylemek daha doğru olur. Çünkü VET tokenı ayın başlarında listenin başında yer alıyordu. Fiyatlar, 3 Mart’ta 0,05141 dolar seviyesine yükselerek 22 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

VeChain fiyat analizi

Piyasa değeri, %4’lük bir artışın ardından 113.783.341 dolarlık işlem hacmiyle 3.348.011.793 dolar seviyesine ulaştı. Bu artış, pek çok kripto para biriminin düşüş piyasası eğilimleri nedeniyle önceki hafta fiyatlarının düşmesinin ardından yeni bir zirve oluşumunu başlattı.

Kripto piyasasının toparlanmasıyla birlikte, VeChain’in fiyatı da toparlanma belirtileri gösteriyor.

VeChain’in Trend Olmasının Nedeni

VeChain’in popülerliğinin ana nedeni, tedarik zincirleri ve merkezi olmayan bir ekosistem kurma çabalarıdır. Bu hedef doğrultusunda, platform son zamanlarda yeni bir ürünü piyasaya sürdü.

VeChain, Gresini Racing ile işbirliği içinde yeni bir dijital varlık tokenleştirme platformu olan MaaS’ı tanıttı. Bu haberi toplulukla paylaşmak için bir X gönderisi aracılığıyla duyuruldu ve yeni ortaklıktan bahsedildi. Şirket, varlık tokenleştirme sürecini kodlama gerektirmeden basitleştirmeyi hedefliyor.

MotoGP Şampiyonu olan Gresini Racing, izleyicileriyle etkileşime geçmek ve NFT’ler ile dijital koleksiyon ürünleri sunmak için MaaS’ı kullanacak. Bu işbirliği sayesinde MotoGP hayranları, ömür boyu saklayacakları bazı Gresini Racing NFT ürünlerini alma fırsatı yakalayacaklar.

VeChain, blok zinciri uygulamalarına dayalı çeşitli projeler üzerinde çalışarak, web3 endüstrisini geliştirmeye olan bağlılığını gösteriyor.

Geçtiğimiz ay, sürdürülebilirlik platformu VeBetterDAO’yu başlatarak merkezi olmayan uygulama sistemleri arasında sürdürülebilirliği tanıttı. Platform, yeni piyasaya sürdüğü $B3TR tokenlerinin bir kısmıyla bir airdrop başlattı ve bu, Mart ayının başlarında fiyat artışının arkasındaki ana nedendi.

VeChain, MaaS tanıtımı ile web3 dünyasını iyileştirme yolunda bir adım daha attı. Platform, X’in yalnızca platformla ilgili 2500’den fazla tweet’e sahip olduğu birçok sosyal medya platformunda trend oluyor. Fiyat da son zamanlarda %4 artarak bu hafta için yeni bir zirve oluşturdu.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?